fbpx GoPro Samsungi-hetk: Karma droonid kutsutakse toitevea tõttu tagasi | AM.ee

GoPro Samsungi-hetk: Karma droonid kutsutakse toitevea tõttu tagasi

Valitsuse umbusaldamise, ootamatu presidendi, Süüria sõja ja kes teab veel mille varjus on tuntud seikluskaamerate tootja GoPro otsustanud tagasi kutsuda kõik oma droonid.

Meile pole need veel müügile jõudnudki ja ka maailmas on müüdud vaid mõni tuhat GoPro multirootorkopterit, millel nimeks Karma. Halb karma või tehniline ebaõnn sundisid tootjat aga kalli, 870 eurot maksva lennumasina tagasi kutsuma, kuna selle toitesüsteem lakkas teatud juhtudel ootamatult töötamast. Kellele meeldiks, kui tema uus kallis droon, millel küljes ka kallis kaamera, ühel hetkel kõrgelt õhust alla puruks kukub...

Lisaks sellele, et lennumasin võib kõrgelt kukkudes katki minna, võib see ka kedagi pähe kukkudes vigastada. Parem karta kui pärast (kohtusaalis) kahetseda.

Põhjuseid, miks toide äkki ära kaob, tootja veel ei tea. Juhtumeid, kui toide ära kaob, on esinenud üliharva, kuid asjaolude selgumiseni maksab tootja raha tagasi. 23. oktoobrist alates on ostetud 2500 Karma drooni. Kõik ostjad saavad raha tingimusteta tagasi.

Ka siis, kui droon pealtnäha ilusti lendab, tahab GoPro seda tagasi saada. Uut toodet aga asemele ei pakuta. Väljavahetamiseks saab juhendeid poest, kust toode osteti või vastavalt lehelt. Tagasi anda saab ka otse tootjale.

Eestis on Karma müügiletulek lükatud 2017. aasta 1.-2. kvartalisse, kuid tegelik müügiletuleku aeg sõltub nüüd vea leidmisest ja kõrvaldamisest.

Nii esitleti septembris seikluskaamerate tootja GoPro esimest drooni, mis pidi asuma võistlema selle valdkonna tugevamatega, näiteks DJI lennumasinatega:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.