fbpx „Vali IT!“ esimesed ümberõppinud läksid pidulikult IT-d arendama | AM.ee

„Vali IT!“ esimesed ümberõppinud läksid pidulikult IT-d arendama

Reedel kogunesid esimesed täiskasvanute ümberõppe programmi „Vali IT!“ pilootkursuste läbinud pidulikule lõpetamisele, et astuda spetsialistidena IT maailma. Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo andis tunnistused kätte esimesele 38 lõpetanule, lähiaastatel on plaan koolitada kokku 500 inimest. „Vali IT!“ tasuta kursustele on oodatud kõrgharidusega inimesed, kes pole seni IT-erialadel töötanud, ent kes soovivad tulevikus leida tööd tarkvaraarendajatena.

„Eesti ettevõtete konkurentsivõime ja tootlikkuse kasvu tagavad ühelt poolt oskused ja teiselt poolt kaasaegse majandustarkvara ning masinate ja seadmete kasutuselevõtmine. Digitaalne kirjaoskus, sõltumata sektorist, ei ole tänapäeval enam privileeg, vaid hädavajadus. Selleks oleme käivitanud lisaks antud koolitusele ka projekte tööstussektori digikirjaoskuse parandamiseks ja IT-spetsialistide Eestisse meelitamiseks,“ lisas minister. "Riigi ülesanne on kaasa aidata, et ettevõtete konkurentsivõime tõuseks kõigis sektorites, ainult siis võime loota üldisele heaolu kasvule Eestis."

Urve Palo.

BCS Koolituse juhatuse esimees Ants Sild ütles, et Eesti majandus januneb oskustega tarkvaraarendajate järel. „Mitte ainult IT-firmad, vaid enamus ettevõtteid, mille ärimudelis on IKT-l keskne roll, oleksid kohe valmis tööle võtma hulgaliselt tarkvaraspetsiliste. Lähiaastatel on Eesti ettevõtetel vajalik värvata 2600 – 4500 IT-spetsi. Tegemist on hästi tasustatud töökohtadega, mis annavad majandusele olulist lisandväärtust,“ rõhutas Sild.

Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu (ITL) tunnistas 2016. aasta IKT sektori Aasta Teoks täiskasvanute tasuta ümberõppeprojekti „Vali IT!“ käivitamise. „Vali IT!“ tasuta koolitustele saab jätkuvalt registreeruda veebikeskkonnas www.vali-it.ee.

Mis on "Vali IT"?

Koolitusel osalejad läbivad 6-nädalase täismahus õppe (5 päeva nädalas, 8 akadeemilist tundi päevas) BCS Koolituse ja IT Koolituse koolituskeskustes. Sellele järgneb 8-nädalane praktika ettevõtetes. Õpe koolituskeskustes toimub kuni 18 osalejaga rühmades ja on väga praktilise iseloomuga.

Koolitusprogrammi toetavad praktikakohtade pakkujatena 27 tarkvaraarendusega tegelevat ettevõtet, nende hulgas BCS Itera, Codeborne, Columbus Estonia, Eesti Energia, Elisa Eesti, Ericsson Eesti, Helmes, Kühne+Nagel, Nortal, Playtech, Swedbank, Telia Eesti, Tieto, Uptime jt.

Vali IT lõpuüritus.

„Vali IT!“ pilootprojekti läbinutest on juba kümmekond leidnud töö või on tööläbirääkimiste lõppfaasis IT-sektoris.

„Vali IT!“ programmi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi toetusskeemist „Digitaalse kirjaoskuse suurendamine“ ning selle rakendamist juhib Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium.

Järgmised koolitused algavad sügisel, huvilised saavad end registreerida 1. juunini www.vali-it.ee lehel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.