Koolilõpetajad said esimesed digitaalsed diplomid

Enam ei lõpeta kõik edukad lõpetajad kooli "paberitega". Mõned saavad juba digidiplomi. 17. juunil lõpetas Ettevõtluskõrgkooli Mainor XXIV lend, kes sai esimestena Eestis SK ID Solutions e-templi tehnoloogial põhinevad digitaalsed diplomid.

Digidiplom lubab vilistlasel igal ajal ID-kaardi või mobiil-ID abil alla laadida oma tunnistuse digitempliga kinnitatud elektroonilise koopia.

"Seni pidid inimesed kõrghariduse digitaalseks tõendamiseks paberdiplomi ise sisse skaneerima. Eriti välismaised tööandjad soovivad sageli lisaks koolipoolset digiallkirjastatud kinnitust. Digidiplom, mille saab igal ajal uuesti ja kooli digitempliga alla laadida, muudab vilistlase jaoks rahvusvahelise töötamise ja ettevõtluse tunduvalt lihtsamaks," ütles Ettevõtluskõrgkooli Mainor tegevjuht Kristjan Oad ja lisas, et lõpetaja saab siiski ka traditsioonilise paberkandjal diplomi.

Digidiplomi lahendus tugineb SK ID Solutions e-templi tehnoloogial ja seda tunnustavad kõik Euroopa Liidu liikmesriigid.

"Digidiplomi lahendus ühendab e-templi tehnoloogia kõrgkooli õppeinfosüsteemiga. Vilistlase jaoks lisakoormust ei teki, kasutatakse samu andmeid, mis kõrgkoolil juba olemas," lisas Ettevõtluskõrgkooli Mainor IT-osakonna juhataja Tarmo Toom.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.