Kõigile oranži kaablit: vaata, kui palju rajati 2018. aastal maakondades kiiret internetivõrku

Sügisel, kui maa veel külmunud polnud, kaevati teeservasid üles, et oranži kaablit maha panna. Nii saigi 2018. aastal kiire internetiühenduse 50 000 Eesti kodu. Sel aastal jõuab ülikiire netiühendus veel enam kui 40 000 koduni, selgub Telia interneti püsivõrgu uuendamise programmi kokkuvõtetest ja plaanidest.

Kõige enam arendusi toimus Tallinnas ja Harjumaal, Tartumaal, Pärnumaal ning Viljandimaal. Telia Eesti tehnoloogiadirektori Kalle Arula sõnul ehitas ja uuendas ettevõte eelmisel aastal oma püsivõrke enam kui 200 piirkonnas, mis hõlmab nii linnu, aleveid kui külasid.

„Suurimad tööde mahud leidsid aset Tallinnas, Harju-, Pärnu- ja Tartumaal, kus arendusobjekte viidi ellu kümnetes eri piirkondades ning kus tuhandete klientideni jõudis vähemalt 100 Mbit/s internetiühendus. Piirkondadena saab siin välja tuua Pirita ja Nõmme linnaosad Tallinnas, Viimsi ja Rae vallad Harjumaal, Ihaste linnaosa Tartus jpt,“ ütles Arula.

Tema sõnul vajab eraldi tunnustamist Telia ehituspartnerite ring, kes oli kordades kasvanud tööde mahuks hästi ettevalmistunud ja sai oma ülesannetega edukalt hakkama.

Majapidamiste arv maakonniti, mis said 2018. aastal ülikiire Telia Koduinterneti, on järgmine:

Kaablipaigalduse kaart

2019. aastal on Telial plaanis internetivõrgu uuendamist jätkata sarnases tempos ning plaanis on ehitada uut ja kaasajastada olemasolevat võrku enam kui 41 000 majapidamise jaoks. Tänavused mahukaimad arendused toimuvad Tallinnas, Harjumaal, Tartu linnas ja maakonnas, Pärnus, Paides ja Viljandis. Täpsemat infot arenduste kohta saab kontrollida pidevalt uuenevalt Telia Tulevikuinterneti veebilehelt: www.telia.ee/tulevikuinternet.

Lisaks teeb Telia koostööd nii Elektrilevi kui ka teiste juurdepääsu taristut rajavate ettevõtetega. „Soovime, et kõik Eesti majapidamised saaksid lähiaastatel nende tänaseid ja homseid vajadusi rahuldava internetiühenduse,“ lisas Arula.

Kokku investeerib Telia vahemikus 2017-2020 enam kui 50 miljonit eurot nii olemasolevate internetiühenduste moderniseerimiseks kui uute ühenduste rajamiseks. Eesmärgiks on pakkuda aastaks 2020 kõigile Telia interneti püsivõrgu klientidele enam kui 100 Mbit/s kiirusega netti.

*kaardi loomisel on kasutatud Wikimedias avaldunud kaardiversiooni

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.