fbpx Tallinna Ülikool hakkab kiiresti leevendama informaatikaõpetajate põuda | AM.ee

Tallinna Ülikool hakkab kiiresti leevendama informaatikaõpetajate põuda

Tallinna Ülikool avab kaks uut õppekava, et pakkuda kiiret lahendust Eesti haridussüsteemi vaevavale informaatikaõpetajate puudusele. Hetkeseisuga on vajalike pädevustega informaatikaõpetajaid Eesti koolides 50, kuid vajadus on täiendava 300 informaatikaõpetaja järele.

TLÜ Digitehnoloogiate instituudi direktori Peeter Normaku sõnul töötati probleemi lahenduseks välja kaks õppekava. “Üks neile, kel juba on pedagoogiline haridus olemas ja kes saavad üheaastase ümberõppe käigus juurde informaatikaõpetaja kutse. Teine õppekava on kõrgharidusega inimestele, kes ei ole õpetajaks õppinud - nendele on koostatud kaheaastane magistriõppeprogramm,” selgitas ta.

Informaatikaõpetaja kutse juurde õppimine võimaldab tänastel õpetajatel lisakvalifikatsiooniga oma konkurentsivõimet tõsta. Lisaväärtust pakub informaatikaõpetaja kutse see ka neile, kelle põhitöö võib olla hoopis kuskil IT-ettevõttes. “Samas loodame, et edaspidi saab informaatikaõpetusse rohkem kaasata ka ettevõtetes töötavaid IT-spetsialiste. Üldhariduskooli vanemates klassides on nimelt kavas õpilastele pakkuda digilahenduse alaste arendusprojektide läbiviimist. Nende juhendamisse võiks kaasata ka ettevõtetes töötavaid IT-spetsialiste. Seeläbi võidaks nii koolid kui pikemas perspektiivis ka ettevõtted – loodetavasti suuremal arvul õpilaste hariduse omandamise näol kõrgkoolide IT-õppekavadel,” ütles Normak.

Uus informaatikaõpetajate õppekava on nii sisu kui vormi osas väga paindlik. Samuti pakub võimalust interdistiplinaarseteks ja elulisteks õpiprojektideks koos teiste erialade tudengitega. Õppekorraldus sessioonõppena sobib ka täiskohaga töötavatele inimestele. “Lisaks informaatikutele ja ringijuhendajatele ootame õppima ka teiste tehnoloogiliste, inseneri- või reaalteaduslike erialade bakalaureuseõppe lõpetanuid, kes tunnevad huvi digitehnoloogia ja selle õpetamise ning koolitamise vastu,” lisas instituudi direktor.

Digitehnoloogiate instituudi laborites katsetatakse õppetöö käigus uusimaid lahendusi virtuaalse ja laiendatud reaalsuse, 3D-modelleerimise, interaktsioonidisaini, robootika ja värkvõrgu valdkondades. Vastuvõtt Tallinna Ülikooli informaatikaõpetaja magistriprogrammi ja informaatikaõpetaja ümberõppesse algab 20. juunil ning kestab magistriprogrammi puhul kuni 1. juulini, ümberõppesse augusti keskpaigani.

TLÜ digitehnoloogiate instituut on loodud 2015. aastal, mil ühinesid informaatika instituut, infoteaduste instituut ning matemaatika-loodusteaduste instituudi matemaatika osakond. Instituudil on õppetööks kasutusel tehnoloogialabor, interaktsioonidisaini labor, digimängude labor ja tarkvaralabor ning teeb tihedad teadusalast koostööd TLÜ haridusuuenduse tippkeskusega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.