Bullet2 – nähtamatu WiFi ruuter

(Arvutimaailm 9/09)

Miks peab WiFi ruuter alati olema mingi sarvedega kast? Ei peagi. Bullet2 on nagu jupike toru, mis on loomulikuks jätkuks torukujulise antenni küljes, teda ei märka keegi.

Bullet2 ühes otsas on veekindla pealekeeratava korgi all LAN pesa, kust tuleb ka üle võrgu toide (PoE). Teises otsas on N otsik, mille külge saab otse vastava antenni keerata ja ongi traadita interneti süsteem põhimõtteliselt tööks valmis. Bullet2 on ka ilmastikukindel ja sisaldab küljel signaalitugevuse indikaatorlampe, mille skaalat saab seadetest määrata.
 
Bullet2 ruuter sisaldab enamiku kasutajate vajadustele sobivat Linuxi kernelil põhinevat AirOS tarkvara, mis tähendab, et seade sobib kasutamiseks nii proffidele kui tavakasutajatele. Et Bullet2 ühenduskiirust mõõta, kutsusime toimetusse siiski profid – Veljo Haameri ja Ivo Kirinurga WiFi.ee-st, kes panid üles otselingi Bullet2 ja Ubiwuiti Nanostation 2 vahel. Esialgu seatakse kaks seadet omavahel pakette saatma Bridge WDS režiimis. Krüpteerimata on kiiruseks 14,5 Mbit/s. Puhta Bridge´ina töötades vahetatakse aga andmeid teoreetiliselt poole kiiremini, meie saime oma testis 18 Mbit/s. Kuid see polegi antud juhul kõige määravam – oluline on Bullet2 väiksus, võimalus kruvida otse antenni külge ja lihtsus kasutamisel.
KAIDO EINAMA
 
TEHNILISED ANDMED
Ubiquiti Networks Bullet2
Hind: 676 krooni (Sonictest)
Mälu: 16 MB SDRAM, 4 MB Flash
Võrguliides: Ethernet, 10/100 Mbit/s, RJ-45
Raadioantenni pistik: integreeritud, N-tüüpi
TX väljundvõimsus: 20dBm, +/-2dB
RX tundlikkus: -95dBm +/-2dB
TCP/IP läbilaskevõime: 25Mbps+
Mõõdud: 152x37x31 mm
Toide: üle võrgu (PoE)
Töökeskkond: -20 C kuni +70 C, 5 - 95% niiskust
 
PLUSSID
Väike
Ei vaja antennikaablit
 
MIINUS
Võiks kiirem olla

Arvutimaailma hinne: 5-


Näide Ubiquity Bullet2 kasutajaliidesest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.