fbpx Koroonaviirus ja USA kaubandusembargo muutsid jõujooni, Xiaomi tõusis suuruselt kolmandaks mobiilitootjaks | AM.ee

Koroonaviirus ja USA kaubandusembargo muutsid jõujooni, Xiaomi tõusis suuruselt kolmandaks mobiilitootjaks

Maailm pole enam endine ka mobiilimaailmas ja vaevalt niipea selliseks saabki. Mobiilimüük on igal pool kukkunud, kõige vähem ehk on sellest mõjutada saanud Samsung, Hiinas aga vahetati kohti ja viirusepuhangu ajal kuivas müük kokku.

Rahvusvahelise uuringufirma Strategy Analytics andmetel möödus Xiaomi veebruaris Huaweist ja tõusis maailmas suuruselt kolmanda mobiilitootja kohale. 

Esikohal on endiselt Samsung 18,2 miljoni seadmega, järgneb Apple 10,2 miljoniga. Xiaomi langes jaanuari 10 miljonilt 6 miljonile ja selle meeletu kukkumisega siiski seljatas Hiina teise suurima mobiilitootja Huawei, kuna sel tootjal langes tootmine jaanuari 12,2 miljonilt veebruaris 5,5 miljonile. Lisaks koroonaviiruse põhjustatud tohutult languselt siseriiklikul turul mõjutas müüki ka USA kaubandusembargo tõttu tekkinud müügi kukkumine ka välisturgudel.

Huawei esitleb sel nädalal oma uut P40 seeriat, mis lekete järgi tuleb tehniliste näitajate põhjal väga hea telefon, kuid sel puuduvad Google´i teenused, mis võib läänemaailmas suuresti müüki mõjutada. Samas on Huawei leidnud Google´i teenustele asendusi oma äpipoe ja asendusäppidega. 

Müük.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.