Samsung näitab järgmisel aastal Venemaal mobiilset WiMAXi 2. põlvkonna internetti

(Arvutimaailm 10/09)

Vene WiMAXi operaator Yota pakub peatselt oma klientidele WiMAXi terminale, millega saab helistada üle WiMAXi võrgu ja kui selle levi kaob, saab kanda kõne katkematult üle GSM-võrku. Terminale, mis seda võimaldavad, toodab näiteks HTC, kuid sujuvat kõneedastust veel need ei paku. PC World kirjutab, et Yota partneriks võib tõenäoliselt saada ka Samsung, kuna ühel Genfis toimunud tehnoloogiakonverentsil näitas Yota juht prototüüpi, mille MAC aadress viitas tootjaks Samsungi. Yota on katnud WiMAXi levialaga Moskva, Peterburi ja Ufa.

Hiljuti teatas ka Samsung ise, et on valmis saanud uue, mobiilse WiMAXi 2. põlvkonna seadme, mille standardiks on IEEE 802.16m. Kõneühilduvust GSM võrguga seal küll ei mainita, kuid tänu spektraaltõhusust parandava tehnoloogia Multi-User Multiple Input Multiple Output (MIMO) rakendamisele suudavad mobiilset WiMAX 2 väljalaset kasutatavad süsteemid pakkuda oma paljude täiustuste hulgas ka praegusest mobiilsest WiMAX 1 väljalaskest (IEEE 802.16e) neli korda kiiremat andmeedastust.

Samsung kavatseb pakkuda 2010. aasta lõpupoole esimesena maailmas mobiilse WiMAXi 2. väljalaset Venemaal koostöös ettevõttega Yota ja Ameerika Ühendriikides ettevõttega Clearwire.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.