Hiina droonitootja DJI lisati samasse USA piirangute "Entity Listi", kus on juba Huawei

Maailma üks suurimaid laiatarbe-droonitootjaid, Hiina ettevõte DJI lisati USA kaubandusameti nn. "Entity Listi", kus on ettevõtted, kellega USA äridel on piirangud äri teha. Juba poolteist aastat on selles nimekirjas Huawei - maailma suurim mobiilitootja, kes vaevleb piirangute tõttu nii tarkvara kui riistvara osas, kuna sõltub neis USA partneritest. DJI seni otseselt USA ettevõtete tehnoloogiat ei kasuta, kuid komponentide ja tarnete osas võib see neid siiski puudutada.

Esimesena kirjutas sellest probleemist DroneDJ. Nüüdseks on teemat kommenteerinud ka DJI esindaja. Ehk siis lühiajalises plaanis midagi ei muutu, DJI äri läheb edasi nagu tavaliselt. Kuid oht, et miski hakkab tulevikus mõjutama, on täiesti olemas.

USA ametivõimud on nimekirja lisamist põhjendanud inimõiguste rikkumisega, mitte ohuga andmelekkeks Hiina valitsusasutustele. Süüdistus puudutab arvatavasti uiguuride ja teiste vähemuste jälgimist ja tehnoloogiaid, mis lubavad rahvusi kaamerapildi järgi tuvastada. 

DJI on peale Huawei sattumist piirangute nimekirja nagu ka paljud teised Hiina suurtootjad hakanud vähendama sõltuvust USA tehnoloogiast, näiteks loobusid nad hiljuti oma droonidesse USA päritolu FLIR-i infrapunakaamerate paigaldamisest.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.