LG lõpetab mobiilitootmise - meenutame Lõuna-Korea tootja tipphetki

LG teatas täna, et lõpetab mobiilitootmise. Sellest on kahju, kuigi viimasel ajal polnud mobiilimaailmas enam kunagisest legendaarsest tootjast nii palju kuulda-näha, kui aastaid tagasi. 

LG jääb oma pressiteate põhjal edasi keskenduma elektriautodele, nutikodu lahendustele, muidugi teleritootmisele ja kodumasinatele. 

Arvutimaailmal on LG-ga mitmeid häid mälestusi.

24. mail 2009 alustasime toimetuses LG Arena aastast testi. Tegemist oli oma aja kohta vägagi uuendusliku telefoniga. Sel oli mahtuvusliku puutetundlikkusega ekraan (enne kasutati survetundlikke ekraane, mis nõudsid üsna tugevat vajutust või jäika puutepliiatsit). Samuti olid LG Arena operatsioonisüsteemi jaoks olemas äpid, mida sai alla laadida ja ikoonidega mugav kasutajaliides. Mobiili veekindel metallkorpus oli aga nii tugev, et kannatas ka autoga ülesõitmist. Tegemist oli Androidi-eelse aja üsnagi Androidiliku telefoniga.

2011. aastal tuli LG välja esimese kahetuumalise protsessoriga telefoniga LG Optimus 2X. See suutis mängida juba Full HD videot.

Märtsis 2012 saime eksklusiivselt katsuda esimest 4G telefoni, mis Eestisse saabus, aga paraku siis veel ühtki võrku seda toetamas polnud. Nimelt oli LG Optimus 4G Lõuna-Korea turu jaoks ning meil siin Eestis oli 800 MHz 4G võrk olemas vaid Haapsalus, kuhu siis ei sattunud.

2013. aastal möödus nutitelefonide müük nuputelefonidest - sel puhul tegime 2014. aastal ülevaate ja LG oli siis maailmas neljandal kohal. 2014. aastal valiti LG ka kõige innovaatilisemaks mobiilitootjaks

2016. aastal sai LG auhinna uut tüüpi kontseptsiooniga moodultelefoni LG G5 eest. Sellel sai lisamoodulitega vahetada kaameraid, akusid ja muid lisavidinaid.

Lisaks on LG olnud ka üks esimesi nõgusa ekraaniga ja 3D ekraaniga telefoni loojatest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.