Samsung hakkab TeliaSonerat varustama LTE ehk 4G seadmetega

Kauaoodatud neljanda põlvkonna ehk 4G andmesidevõrk jõuab meie lähinaabrite juurde - TeliaSonera sõlmis Samsungiga lepingu uue põlvkonna LTE ehk 4G mobiilivõrgu seadmete tarnimiseks Norras ja Rootsis 4G võrgu ehitamiseks.

Samsungi ja TeliaSonera vahelise lepingu kohaselt tarnib Samsung järgmisel aastal Rootsi ja Norrasse kommertsteenuse jaoks mobiil-lairibaühendust võimaldavaid seadmeid. Praegu on näiteks Stockholmis juba test-LTE võrk olemas, see tagab samasugused ja isegi kiiremad ühenduskiirused, nagu meil praegu väljahõigatud Eesti uued koduinternetiühendused ehk 100 Mbit/s ja enam. Üleslaadimiskiirus on 50 Mbit/s.

LTE platvormi üks olulisi edasiminekuid mobiilivõrgutehnoloogias on täielikult IP põhisele sidele üleminek ehk andmeid edastatakse sarnaselt internetile pakettandmesidena. Samsungi pakutavad LTE seadmed töötavad 2,6 GHz sagedusalas. Tulevikus, kui vabanevad praegused analoogtelevisiooni sagedusalad, on plaanitud ka need, kui vastavad kokkulepped õnnestub sõlmida, LTE tehnoloogiale kasutada anda. Praeguse standardi järgi on optimaalsed LTE võrgu kärjed läbimõõduga 5 kuni 30 km, kuid on võimalik teha ka kuni 100 km läbimõõduga kärgi. Samsungi LTE-lahendus vastab täielikult ühenduse 3rd Generation Partnership Project (3GPP) standardile LTE Release 8 (Rel-8).

TeliaSonerale tarnitakse ka eeldatavalt maailma esimene kommertskasutuseks mõeldud LTE-seade (mudelinimega Samsung GT-B3710). See on USB-pulk, mille saab ühendada sülearvuti või muu kandeseadmega. USB-pulk sisaldab Samsungi väljatöötatud LTE-modemi kiipi Kalmia ning toetab LTE-teenuse sagedusriba 2,6 GHz.

LTE võrgu ehitamise plaanidest on rääkinud ka EMT, kuid tähtaegu pole veel nimetatud.

PILDIL: TeliaSonera president ja mobiilteenuste üksuse juht Kenneth Karlberg ning Samsung Electronicsi digitaalmeedia ja side üksuse uurimis- ja arenduskeskuse asepresident dr. Yun Sang Park hoiavad käes Samsungi uut LTE-modemit.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.