fbpx Microsofti kontodele saab nüüd sisse logida paroolivabalt | AM.ee

Microsofti kontodele saab nüüd sisse logida paroolivabalt

Microsoft loobus paroolidest - nüüd saab kõigile Microsofti kontodele sisse logida ilma paroolita, kuid vaja läheb äppi või muud abivahendit, millele koodi saada.

Paroolivabadus oli kohati ka varem võimalik, kuid igaks juhuks oli hea salasõna ka varuks hoida. Nüüd ei tohiks seda enam vaja olla, lubab Microsoft äsjases uudises.

Microsoft on juba viimased paar aastat salasõnavaba IT-maailma kuulutanud, kuid nüüdseks saabus vähemalt MS-i teenustes see aeg kätte. Märtsist 2021 said ärikasutajad paroolivabalt sisse, septembris on see võimalus laienemas ka kõigi erakasutajate kõigile teenustele.

Kuidas see käib?

Lihtsaim viis on installida oma telefoni Microsoft Authenticator app. Kui sisse logid, saab selle äpiga end tuvastada kas sõrmejäljega või kontrollkoodiga. Windows Hello on samuti võimalus neis arvutites, kus on selle tugi. Samuti saab sisselogimiseks lasta saata oma verifitseeritud e-postkasti või SMS-ile koodi, mis sisse laseb, justnagu ühekordne parool. 

Sisse logida saab paroolivabalt näiteks Microsoft Outlooki, Microsoft OneDrive´i, Microsoft Family Safetysse, oma veebikontole jne. Kõikidesse MS-i teenustesse rullub uus paroolivaba sisselogimine lahti lähinädalatel.

Salasõnade põhiprobleemiks on olnud see, et hästi meeldejäävad paroolid on liiga lihtsad ja pole turvalised. Keerulised ja turvalised paroolid aga ei taha meelde jääda. 15 protsenti kasutajatest võtavad parooliks mõne lemmiklooma nime, 10% kasutavad sama salasõna kõigis kohtades.

Paroolivabaks eluks logi sisse Microsofti kontole, vali kaheastmeline autentimine ja paroolivaba sisselogimine:

Authenticator app

Kui salasõna on eemaldatud, pole katki midagi - kui mingil põhjusel peaks tahtma jälle vanamoodi sisselogimise juurde tagasi minna, siis saab parooliga sisenemise alati taastada.

password removed.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.