Uute telefonimudelite hulk väheneb? Enne OnePlus, nüüd Samsung tühistas oma järgmise mudeli väljatuleku

OnePlus kinnitas nädalapäevad tagasi, et tühistab oma uue soodusmudeli OnePlus 9T väljatuleku. Ühelt poolt võib mudelite kokkutõmbamisest aru saada, kuna samale emafirmale kuuluvad OnePlus ja OPPO ühendasid oma arendustiimid. Samsung aga tühistas Galaxy S21 Fan Editioni (FE) väljatuleku oktoobris (allikas) ja põhjuseks on üsna selgelt kogu tehnoloogiamaailma praegu vaevav kiibipuudus.

Samsung pidi Galaxy S21 FE-d esitlema oktoobri keskel, kuid üritus jäeti ära. Lõuna-Korea uudistest jooksis läbi teade, et Samsung pidi uue odavama S21 mudeli FE väljatuleku tühistama, kuna volditavatel telefonidel on läinud "liiga hästi". See tähendab, et mõlemad telefonid, nii Samsung Galaxy Z Flip 3 kui ka plaanitud Samsung Galaxy S21 FE kasutavad sama kiipi - Qualcomm Snapdragon 888 ja pigem eelistab Samsung kulutada neid kiibivarusid juba kallimate ja praegu populaarsete volditava ekraaniga mudelite peale. Ka Z Fold 3 kasutab sama kiipi, samuti Galaxy S21 seeria olemasolevad telefonid.

Kiibipuuduses vaevlevad ka teised telefonitootjad ning isegi maailma autotööstus on sunnitud tootmist piirama, kuna mikroskeeme ei jätku.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.