Sony Ericsson liitus Androiditootjate seltskonnaga

Taas on rõõm teatada Androidiblogis uuest liikmest Androiditelefoni tootjate peres - seekord on oma mudeliga välja tulnud Sony Ericsson.

Nende uus mudel XPERIA X10 on õige natuke sarnane eelmiste XPERIA telefonidega, kus SE katsetas Windows Mobile´i. Kas nad selles just pettusid, aga ilmselt ei tee paha ka teisi platvorme proovida, sest varsti ostavad ostjad telefone enam mitte ainult edeva välimuse ja megapikslite, vaid ka opsüsteemi järgi. Kadunud on uuel XPERIA mudelil täisklaviatuur.

Sony Ericsson on nagu HTCgi asunud tavalist Androidi kasutajaliidest ümber disainima ja teinud oma UX kasutajaliidese, mis sisaldab 3D elemente ning viipemenüüsid. Lisaks on kaks uut rakendust, mis tihedalt integreeritud telefoni sisuga.

Originaalsed tarkvararakendused Mediascape ja Timescape lasevad kasutajal mobiiltelefoni sisu vaistlikult organiseerida. Nt Sony Ericssoni Timescape koondab kogu suhtlemise ühe isikuga ühte kohta. Kasutaja saab vestlusi sirvida intelligentsel viisil, vaadates korraga Facebooki, MySpace’i, Twitteri kontosid, fotosid, e-kirju ja tekste.

Sony Ericssoni Mediascape on nutikas viis hankimaks soovitud muusikapalasid, fotosid ja videoid sõpradelt ja lemmikartistidelt. Telefon pääseb ligi sisule erinevatest allikatest – oma telefon, YouTube, PlayNow jne.

Telefon aitab automaatselt tuvastada kontaktide, sisu või meedia omavahelisi seoseid ning soovitab alternatiivseid suhtlusviise. Näiteks intelligentne nägude tuvastamise funktsioon tunneb suvalisel pildil ära kuni viis nägu, ühendab need automaatselt sinu sotsiaalse telefoniraamatuga ja toob välja igasuguse muu suhtluse selle isikuga.

Telefonil on kaheksamegapiksline kaamera 16kordse suumiga, A-GPS (koos Wisepiloti navigaatori prooviversiooniga), võimalus Android Marketist Androidi tarkvara juurde laadida,480x854 piksline 4tolline laiekraan, 1 GB mälu ja Qualcommi uus 1 GHz Snapdragoni protsessor.

Protsessori uuendamine on Sony Ericssonil hea valik, sest ka uusimad HTC nutitelefonid on jäänud endiselt vana ja aeglase protsessoriga veidi jänni tõsise sisu jooksutamisel, Qualcommi umbes aasta tagasi väljahõigatud gigahertsine mobiiliprotsessor Snapdragon aga võib isegi suuta kõiki neid 3D kasutajamenüüsid ja graafilisi iluasju kiirelt ringi vedada. 1 GB mälu on ka ilmselt juba piisav, lisada saab alati mälukaardil lisagigabaite kõige muu vajaliku hoidmiseks.

XPERIA X10 tuleb müüki järgmise aasta 1. kvartali jooksul (või 2. alguses), hinna kohta pole veel infot, aga vaadates parameetreid tundub, et tegemist on ilmselt kallima hinnaklassi (10 000+ kr) tootega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.