Uus iPhone 14 tuleb 7. septembril ja see pole veel kõik

7. septembril tuleb esitlusele uue põlvkonna iPhone 14, kirjutab Bloomberg. Ja see pole veel kõik - samal Apple´i esitlusel näidatakse kndlasti veel teisigi uusi tooteid. Arvutimaailm pole kunagi ühelgi Apple´i esitlusel käinud ning ilmselt ei satu ka seekord, kuid nagu alati, köetakse publik sellistel üritustel üles nagu mõnel usulahu kihutuskoosolekul ja nii jõuavad ka väikesed turunduslikud täiustused tähtsate revolutsiooniliste muudatuste hulka (eks samamoodi toimub see kõik ka teiste tehnoloogiafirmade esitlustel). Kuid oodatakse ka muid, päriselt suuri värskendusi.

Tavalisele 6,1-tollisele mudelile lisandub eelduste kohaselt suure ekraaniga 6,7-tolline versioon, mis vastab praeguse iPhone Pro Maxi mudeli ekraanisuurusele. Telefonid jätkavad praeguse Apple A15 Bionic kiibi kasutamist ja näevad väliselt üsna sarnased iPhone 13-ga.

Suuremad uuendused tulevad aga iPhone 14 Pro mudeliga, milles kaamera "kulm" asendatakse lõpuks paari auguga ekraanis esikaamera ja FaceID skanneri jaoks, mis on Androidiga seadmetes levinud mõne põlvkonna jagu. Pro mudel saab kiirema protsessori ja kolme kaamera komplekti tagaküljel, mida samuti uuendatakse. Komplekti põhikaameraks on 48-megapiksline lainurk-kaamera, lisaks 12-megapiksline ülilainurk-kaamera ja teleobjektiiviga kaamera.

Ja veel? 

Veel tuleb välja Apple Watch. Series 8 saab olema sarnane Series 7 mudelile, kuid väikeste täiustustega, täiesti uus aga peaks olema tugev kestvuskell, mis kestab nii löökide kui vee suhtes hästi ning lisaks pidi ka aku kestma kauem. Rääkimata lisanduvatest träkkimise võimalustest ja tarkvarauuendustest.

Uusi iPade ja Mac´e tõenäoliselt üsna kindlalt sel üritusel ei näe. nende esitluse teeb Apple tavaliselt natuke hiljem, oktoobris.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.