EMT suurendas mobiilse interneti kiiruse 21 Mbit/s-ni

Täna EMT esinduspoe avamisel Solarise keskuses kuulutati välja ka uus kiirusrekord, milleni EMT mobiilse andmeside võrk jõudis. EMT tõstis esimesena Eestis oma 3,5G võrgus allalaadimise (HSDPA) maksimumkiiruse kuni 21 Mbit/s, mis on 2–3 korda kiirem kui enne. Info üleslaadimise kiirus on nüüd kuni 5,76 Mbit/s.

Avamise hetkel toetab uut kiirust kolmandik Tallinna piirkonna tugijaamu, edaspidi viiakse uuele kiirusele kogu EMT 3,5G võrk. 21 Mbit/s ühenduse tagamiseks on vaja tugijaamadeni viia optiline kaabel, üeldi avamisel.

„EMT võrgus on kättesaadav mobiilne internet kiirusega 21Mbit/s, mis on võrreldav juba püsiühendustega,“ ütles EMT juhatuse liige, arendus- ja tehnoloogiadirektor Tõnu Grünberg. „Kindlasti annab see eelduse mobiilse interneti üha enamaks kasutamiseks ka paikse internetilahendusena.“

Reaalne saavutatav kiirus sõltub mobiilist või andmesidemodemist, kaugusest tugijaamani ja muudest raadiotehnilistest ning tugijaama ühenduse parameetritest.

Uut kiirust toetab modem Huawei E182E hinnaga 2390 krooni. Sellega saavutati reaalne ühenduskiirus Solarise keskuses üle 10 Mbit/s.

EMT 3,5G levib 75 linnas ja asulas: kõigis maakonnakeskustes, väiksemates linnades, asulates ja maapiirkondades. Uue kiiruse testidega alustas EMT 20. aprillil. Kommertskasutusse andmiseks ootas EMT lõppkasutaja seadmete tootmisse jõudmist, samuti tuli testperioodil mobiilvõrku keskseadmete ja tugijaamade vahelist andmeside läbilaskevõimet kordades suurendada.

Pildil: uus 21 Mbit/s ühenduskiirust toetav Huawei modem.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.