15. detsembrini saab osa võtta Wikipedia teaduse populariseerimise võistlusest

Teadusfoto võistluse võitja: välitööd Estonia maa-aluses põlevkivikarjääris. Foto: (CC) Peeter Paaver

Kuni 15. detsembrini saab Vikipeedias osa võtta kahest võistlusest: Teadusartiklite võistlus ja Eesti teadusfoto võistlus.

Mis on teadusartikli võistlus?

Eestikeelse teaduse populariseerimiseks ja eesti teaduskeele edendamiseks toimuvale artiklikonkursile on oodatud teaduslikel uurimustel ja publikatsioonidel põhinevad temaatilised ülevaateartiklid. 

Kirjutada võib näiteks ajaloost või viirustest, füüsikast, ökoloogiast. Olgu teemaks netisläng, pehmerobootika või rahvuslik iseloom – kõik sobib.

Võistlust korraldavad Eesti Noorte Teaduste Akadeemia ja Wikimedia Eesti. Võistluse auhinnafond on 3000 eurot.

Wikimedia Eesti tegevjuhi ja võistluste ühe korraldaja Ivo Kruusamägi sõnul on see hea võimalus tudengitele ennast läbi kirjatöö õpitavaga paremini tuttavaks teha ning õppejõududele viis üles seada õppematerjale. Nii aitab võistlusel osalemine ühtaegu teemat lähemalt tuttavaks teha nii kirjutajaile kui ka kõigile tulevastele lugejatele.

Eelmise artiklivõistluse osavõtjad julgustavad kõiki osalema. Võistlusel osalenud Veeda Kala soovitab: “Tulemus tekitab tõeliselt hea tunde! Eriti julgustaksin Vikipeediasse panustama tudengeid ja teisi, kellel mõni kirjatöö mingil muul eesmärgil juba valmis tehtud on, sest siis on vikiartikli koostamine õige lihtne ning juba tehtud tööst saab kasu veelgi laiem lugejaskond.”

Võistluste tingimused leiab Teadusartikli võistluse lehelt.

Mis on teadusfoto võistlus?

Paralleelselt artiklivõistlusega toimub ka teadusfoto võistlus, kuhu on oodatud hea kvaliteediga fotod nii teaduse tegijatest, uuritavatest objektidest kui ka teaduse tegemise protsessist üldisemalt. See on osa ülemaailmsest teadusfotode võistlusest Wiki Science Competition ja võitjatel on võimalus jõuda ülemaailmsesse finaali.

Eelmise võistluse parimaid Eesti fotosid  näeb siin.

Võistluste tingimused leiab Teadusfoto võistluse lehelt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.