Rahvusvaheline uuring: Smart-ID on kõige usaldusväärsem digitaalne autentimisvahend

Värske rahvusvahelise uuringu järgi on Smart-ID üks kõige usaldusväärsematest autentimislahendustest nii Eestis, Lätis kui ka Leedus. Smart-ID teenis ka kõrgeima soovitusindeksi kõigi analüüsitud autentimisvahendite seas edestades nii globaalseid kui riiklikke lahendusi.

Selle aasta sügisel kolmes Balti riigis läbi viidud laiapõhjalise uuringu järgi pälvis Smart-ID kõigist uuritud autentimisvahenditest kõrgeima soovitusindeksi (Net Promoter Score, NPS) edestades nii riiklikke teenuseid kui ka globaalseid lahendusi nagu Facebooki ja Google’i poolt pakutavaid. Eestis järgneb Smart-ID-le riiklik ID-kaart ja samuti SK ID Solutionsi teenus Mobiil-ID. Lätis juhib Smart-ID taas kõrgeima soovitusskooriga, millele järgneb biomeetriaga pangarakendus ning ID-kaart. Leedus järgneb esikohal olevale Smart-ID-le samuti SK ID Solutionsi pakutav Mobiil-ID ning biomeetriaga pangarakendus.

Uuringust selgub ka, et autentimisvahendi valimisel lähtuvad inimesed turvalisusest, kasutuslihtsusest ja e-teenuste hulgast, kus seda kasutada saab.

„Kasutajad väärtustavad täpselt samu aspekte, mis on ka meile väga olulised - turvalisus, lihtne kasutamine ja võimalus kasutada hästi paljudes e-teenustes. Kuna meie ootused kattuvad, annabki see meie lahendustele nii kõrge soovitusindeksi. Täiendavaks usaldusväärsuse garantiiks on kindlasti ka Smart-IDle antud kõrged hinded äpipoodides, kõrged kohad brändituntuse edetabelites ja ka see, et Smart-IDd kasutab iga päev vähemalt miljon inimest,“ ütles SK ID Solutionsi juhatuse liige Liisa Lukin.

Kasutusvõimalustest peavad eestlased ja lätlased kõige olulisemaks digiallkirjastamist, Leedu kodanikud aga võrdselt nii digiallkirjastamist kui finantsteenuste kasutamist.

Uuring tõi välja ka 5 kõige usaldusväärsemat autentimisvahendit. Kui eestlased usaldavad kõige rohkem ID-kaarti ja seejärel kohe Smart-ID-d ning Mobiil-ID-d, siis Lätis on kõige usaldusväärsem vahend Smart-ID ja alles seejärel riiklik ID-kaart. Ka leedukad valisid Smart-ID kõige usaldusväärsemaks edestades teisele kohale jõudnud Mobiil-ID-d ning biomeetriaga pangaäppi.

Rahvusvahelise eID uuringu viis läbi uuringufirma RAIT kolmes Balti riigis 2023. aasta sügisel. Uuringus osales 3000 inimest vanuses 18-65.

Lisaks sellele jõudis Smart-ID koos Politsei- ja piirivalveameti ning Päästeametiga ka Havasi Meaningful Brands TOP 10 edetabelisse, mis avaldati eelmisel nädalal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.