Oracle võib Suni ära osta, MySQLi toetajad ärevuses

Suni ja Oracle´i ühinemine toppas seni Euroopa Liidu komisjoni arutelu taga, kas seda lubada, kuid nüüd tundub, et roheline tee on peaaegu sillutatud (USA kinnitas ühinemise juba heaks). Probleem on aga seni tasuta jagatud Sunile kuuluva MySQLiga, mis on Oracle´i n.ö tasuta konkurent.

27. jaanuaril ütleb Euroopa komisjon oma lõpliku otsuse. Oracle on lubanud küll investeeriuda MySQLi arendusse rohkem kui Sun seda viimase aasta jooksul on teinud, kuid MySQLi lahenduste loojad ja arendajad on siiski ebakindlad.

MySQLi looja Michael Widenius on alustanud veebikampaaniat Oracle´i ja Suni ühinemise vastu, kuna see tõotab otsest ohtu vabavaralise MySQLi eksistentsile sellisena, nagu see oli. Widenius ütleb oma pöördumises, et Oracle on juba soovitanud enda suurkilientidel Euroopa Komisjonile kirjutada ja nõuda liitumise tunnustamist ilma eritingimusteta. Wideniuse sõnul on Oracle´i jaoks rahaliselt kasulik nõrk MySQL, sest selle kõrval õitseks kommertsiaalsed Oracle´i andmebaasitooted. Tugev MySQL viiks lihtsalt raha minema.

MySQL on üks maailma populaarsemaid vabavaralisi andmebaase, mida kasutavad väga suur hulk veebiteenuste pakkujaid ja väikeseid ning keskmisi firmasid. Eestis on valdav enamus veebiserveri teenuse pakkujaid oma teenusesse lülitanud ka vabavaralise MySQLi. Selle tasuliseks muutumine või vabavaralisuse kadumine mõjutaks paljusid firmasid.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.