VIDEO: leidlikud õpilased pärjati auhindadega

Juba kaheksandat korda aset leidnud Õpilasleiutajate Riikliku Konkursi auhinnagaala toimus seekord Energia Avastuskeskuses  Tallinnas. Kohale oli saabunud lisaks tublidele õpilasleiutajatele ja nende vanematele ka sõbrad ja mitmeid tuntud ühiskonnategelased ning poliitikud. Auhinnagaalat juhatas hr. Aare Baumer. Kõnet pidasid teiste hulgas ka minister Urve Palo ja Eesti Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves.

Konkursile laekus 872 autori poolt 695 tööd. Preemiafond oli 25 950 eurot.

Hindamiskomisjon andis auhindu välja kolmes vanuseastmes, millest noorimas kuulutati võitjateks Lisette Gorjunov, Rainis Lükk ning Hugo Sebastian ja Marie Simone Raudam. 

Keskmises vanuseastmes olid parimad Koit Reinkubjas, Jan Erik Konksi ning Teodor Undrits ja Madis Reemann. 

Vanimas ehk siis gümnaasiumi astmes tunnistati aga parimaks Kadrina Keskkooli 11 klassi õpilane Andri Soone oma tööga „Addie” , mis on digitaalne lahendus krüptoraha aadresside lihtsustamiseks.  Andri sõidab Eestit esindama ka maailma suurimal noorte teadus- ja innovatsioonimessil Intel-ISEF, mis leiab aset Pittsburghis, USAs 2015. aasta maikuus.

Parimaks kooliks tunnistati juba teist aastat järjest Kadrina Keskkool. Lisaks jagati eripreemiaid ka mitmete leiutamist tunnustavate institutsioonide poolt. Nõnda said AHHAA Teaduskeskuse preemiad Mihkel ja Maili Karus  oma Nutika koerakuudi eest ja Mirlen Liiv  kiirusenäidiku eest. MKM’i eripreemia parima IT lahenduse eest pälvisid aga Maria Solei Järvet ja Mireena Mandel, kelle leiutiseks oli koolibussi äpp “Buster”. USA Saatkonna eriauhinna viis koju Rainis Lükk oma lahenduse eest “Lihtne Süüa”. Hiljuti väljastas täpsemad tulemused Eesti Teadusagentuur, kes konkursi korraldas.

Kohal olid ka LeiundusUudised, võttes tublimatelt tegijatelt intervjuusid.

Edasi loe Eesti Leiutaja lehelt.

Ülaloleval pildil:
MKM’i eripreemia parima IT lahenduse eest pälvisid aga Maria Solei Järvet ja Mireena Mandel Gustav Adolfi Gümnaasiumi 7. klassist. Nende leiutiseks oli koolibussi äpp “Buster”. Tihti on koolibussi kasutavatel lastel probleem, et buss sõidab sinu peatusest mööda, eriti pimedal ajal, sest juht ei näe, kas pea tuses on lapsi või mitte. Selle probleemi lahendaks mobiiliäpp Buster, mis toimiks kõikides koolibussides. Bussid on varustatud mobiilsete liikumisanduritega ja ühendatud internetis asuvasse andmebaasi. Äpi kaudu saavad lapsed ennast bussi peale registreerida.

Kuidas äpp toimib?
Esiteks tuleks alla laadida äpp Buster, registreerida ennast kasu­ tajaks, märkides oma kooli ja eelistatud koolibussi liini. Teiseks tuleb sisestada oma kodu bussipeatus, et bussijuht teaks, kus peatuda. Et buss kindlasti peatuks sinu peatuses sinu valitud päeval, pead ennast bussile registreerima vähemalt 15 minutit enne bussi ajagraafikujärgset peatusesse jõudmist. Bussijuhile kuvatakse tema ekraanil pidevalt infot peatustesse registreerimiste kohta. Äpp ütleb ka, mis kellaajal pead hiljemalt peatuses olema ning äpist on võimalik jälgida bussi liikumist reaalajas. Kui oled bussile registreerunud, tuletab äpp sulle seda meelde. Kui jääd hommi kul kogemata hommikul magama või oled haige ja kooli minna ei saa, saad Busteris oma sõidu tühistada. Äpil on veel mitmeid teisi gi bussi kasutamist mugavamaks muutvaid võimalusi. Buster äpp on kõigi koolibussi kasutavate koolilaste suur unistus

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.