Tahvliklaviatuur reporterile - kui vaja kiiresti teksti saata

Hong Kongi lähistelt saabus AM.ee hiina kraami testimislauale järjekordne toode - klaviatuur tahvelarvutile. Hind alla 7 dollari koos postikuludega.

Ootused pole nii odavate asjade suhtes kunagi kõrged, aga mõnikord võib lihtsalt vedada. Selle klaviatuuriga ei oskagi öelda, kas vedas või mitte, aga inimestele, kellel vahest tõesti vaja kiiresti kirju saata, mis on pikemad kui puuteekraanilt viitsiks sisse lüüa, sobib küll.

Ümbris on nahkne (siiski mitte ehedast nahast, aga paistab üsna loomulik, mittekunstlik), õmblused natuke rohmakad, valge niidiga. Omamoodi stiilsed. Niidiotsad tuleb ettevaatlikult ära lõigata.

Kaaned sulguvad kergelt magnet-lapatsiga. Kaante taga on ka toetusjalg, mis tahvlit nagu ekraani klaviatuuri ees püsti hoiab. Ka see sulgub transpordiasendisse magnetiga.

Kaasas on puutepulk, aga mahtuvusliku ekraaniga see ei tööta. Tavaline plastmasspulk sobib vaid vanamoodsa survetundliku ekraani jaoks.

Ühendus tahvliga on lahendatud läbi USB. Kaasasolev kaabel on tavalise USB otsaga, seega läheb vaja ka OTG-adapterit, millel teises otsas oleks micro-USB. Sellega on see jama, et adapter ei mahu kaante vahele, kui need kokku panna. Iga kord tuleb USB-st ots ja adapter lahti katkuda. Kui hoolega otsida, siis ehk leiaks sellise sobiva pikkuse ja mõõtmetega OTG kaabli, mis ilusti ära mahuks - võiks olla L-nurgaga ja vaid mõni cm pika kaabliga, siis sobiks.

Android 4.1-ga tahvel haagib klaviatuuri kohe külge ja pakub vaikimisi inglise layouti, kuid seadetest saab füüsilise klaviatuuri keeleks määrata ka eesti keele. Siis on peaaegu kõik eesti tähed esindatud (š ja ž esilekutsumist küll ei õnnestunud leida).

Klahvid on madalad ja ütleks isegi, et mugavad. Pisikesed küll, aga kerge ja mugava käiguga. 

Üldiselt pole see klaviatuurimapp küll kõige elegantsem lahendus, aga siiski kasutatav. Ja odav.


Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.