fbpx 3D prinditud patsiendi kolju kirurgide töö kergendamiseks - nüüd ka Eestis | AM.ee

3D prinditud patsiendi kolju kirurgide töö kergendamiseks - nüüd ka Eestis

Rahvusvaheliselt tuntud Wolfprint3D on koostöös Eesti arstidega valmistanud 3D mudeli inimese koljust.

Maailmas juba teostatud ja Eestis esimest korda välja prinditud 3D mudel on üks-ühele suuruses koopia patsiendi koljust, mis visualiseerib patsiendi defekti kuju ja olemust ning võimaldab selle põhjal kavandada täpse kirurgilise raviplaani. Kasutades 3D-printimise võimalusi on nüüdsest arstidel võimalik operatsioon eelnevalt läbi teha ning leida parim lõikustehnika.

Eestis esimene 3D prinditud kolju valmis Dr. Riina Einblau tellimusel Blaudent Ortodontia Kliinikule ühe väikse Eesti poisi operatsiooni ettevalmistamiseks. Dr. Einblau sõnul on 3D mudeli kasutamine murranguline just raskemate peatraumade korrigeerimisel ja näo luulise osa taastamisel: „Nailonist prinditud kolju mudel on vajalik just keerulisemate kaasasündinud näo -ja koljuanomaaliate ravi planeerimisel ning eelnevaks ortodontiliseks raviks”. Veel lisas ta, et mudeli valmistamiseks tuleb teha eelnev 3D röntgenuuring või kompuutertomograafia uuritavast piirkonnast.

Wolfprint 3D tegevjuhi Timmu Tõke sõnul on 3D printimisel palju potentsiaali ning selle tegelikud kasutusvaldkonnad on alles avastamata: „Oleme lühikese aja jooksul jõudnud  juba teise tooteni, mis muudab meditsiiniteenuseid efektiivsemaks. See näitab, et 3D printimist on võimalik rakendada ka muudes meditsiinivaldkondades, kuid seni pole neid võimalusi osatud ära kasutada.”

3D prinditud kolju puhul on tegemist pilootprojektiga, millele hetkel veel ei ole Eesti Haigekassa toetust.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.