Printerid

Printerid

Kõik printeritest.


GrabCADi kasutajate arv ületas 4 miljoni piiri

Maailma suurimat inseneride kogukonda ühendava GrabCADi platvormi registreeritud kasutajate arv on viimase kahe aasta jooksul kasvanud ligi 1, 5 miljoni võrra ning ületanud rekordilise 4 miljoni piiri. Eestis 2010. aastal asutatud ja 2014. aastal börsiettevõtte Stratasysi omandatud ettevõttes töötab täna üle 100 tarkvaraspetsialisti Eestis, USA-s, Suurbritannias ja Iisraelis.

Cubibot - tulevikumajapidamises väga vajalik asi, mis 3D prindib kõike

Cubibot on peagi Kickstarteris raha korjama hakkav idufirma, mis tahab oma uue tootega pressida meie kõigi kodudesse - et me ei peaks enam saagima, jootma ja keevitama, vaid kõik vajalikud asjad, ükskõik mis materjalist need ka poleks või ükskõik mis kujuga, saaks uue kodumasinaga muretult välja trükkida.

Cubiboti orienteeruv hind on plaanitud 199 dollari kanti. Eeltellijad saavad endale selle raha eest seadme juba tellida, kui võtavad riski ja usaldavad tundmatut tootjat, kes pole veel tootmiseks raha kokku saanud.

Printerisaurus tõmbab käima HP 3D printimise äri

Kõik me mäletame beeže ja halle HP printereid, mis täitsid iga kontori koridorinurki. Vahepeal uudiste fookusest kõrvale tõmbunud HP plaanib taas värskena tehnoloogiamaailma naasta, tõmmates jõuliselt käima oma 3D printimise äri, mida aasta tagasi tutvustati. Seekord pakutakse tööstuslahendust läbi edasimüüjate, meile jõuab HP 3D printimine ilmselt läbi ALSO.

ALSO tutvustas esmaspäeval HP Multi Jet Fusion 3D printimistehnoloogiat, mis jõuab Euroopas müügile kõigi ALSO esinduste kaudu, välja arvatud Suurbritannia ja Iirimaa. 

2017. aasta ennustus: asjad, mis võivad tulla meie ellu AM 30. detsember 2016 - 15:18

2016. aasta lõppemise eelõhtul on hea vaadata tagasi, kuid veel põnevam on heita pilk edasi - tulevasse aastasse. 2017. aasta ennustus on kokku pandud AM-i huvitavamatest leidudest, mille jaoks tundus sel aastal veel turg toorevõitu, kuid mis võivad järgmisel aastal nö lendu minna.

Miniprojektorid

Miniprojektor. Ennustus 2017. aastaks - see kaup võib koju jõuda.

HP muutis tarkvarauuendusega mitte-HP tindid kasutuks, kuid mõtles juba ümber AM 29. september 2016 - 23:04

Peaaegu alati on tootja enda originaalidest odavamad mõne teise firma toodetud printeritindid. Neil võivad olla HP originaalkiibid, kuid muidugi leidub ka otseseid võltsinguid. HP-l sai lõpuks hing täis ja viimase turvauuendusega pandi printeritarkvara sees kaasa nn DRM kontroll, mis muutis põhimõtteliselt kõik printerid ilma originaaltintideta kasutuks.

VIDEO: kuidas paigaldada HP printeriga prinditud tapeete?

Mis võiks olla printeritintidega kasumit teeniva HP järgmiseks suureks tegevusalaks, kuhu kuluks väärtuslikku kraami ämbrite kaupa? Muidugi tapeet. Seinatäite trükkimiseks kasutatav lõhnatu ja PVC-vaba rullmaterjal on samuti HP toodang.

Aasta tagasi tutvustatud küürimis- ja niiskuskindel, hallitust tõrjuv tapeet on saadaval ka Eestis. Seina käib, nagu ikka tapeediliimiga. Otsese päikesevalguse eest kaitstuna peaks muster püsima kuni 20 aastat. Selleks tuleb kasutada HP Latex tinte.

Printeritooner saabub automaatselt – PrintHerald hoolitseb selle eest, et tahm ja tint kunagi ootamatult ei lõpeks

(Sisuturundus)

Kuigi tehnoloogiauudistes räägitakse praegu isejuhtivatest autodest, tehisintellektist ja virtuaalreaalsusest, koosneb tegelik kontorielu enamuses sellistest traditsioonilistest tegevustest nagu firma printerite tahma- või tindikassettide viimasel hetkel tellimisest ja poodi tormamisest. Miks küll, kui automaatika ja serverid juhivad juba palju keerulisemaid valdkondi kui lihtne printerikassettide tellimine?

PrintHerald ongi selline kasulik serveriprogramm, mis vähendab kõigis firmades arutut tormamist ja närvikulu. Tüüpiliselt on suuremas kontoris vaja tahma või tinti “juba eile”, sest korraga otsustati näiteks hakata suurel hulgal aruandeid trükkima või tuli mõni muu mahukas paberitöö ette. Kui firmas on printereid palju (ja tüüpilises Eesti firmas on printeripark kirju - erinevatelt tootjatelt, erinevas vanuses ja erineva koormusega masinad), siis kes küll tahaks pidevalt nende kassettidega tegeleda ja kallist tööajast tahma-tindiga jännata?

Puhtad seinad, hoidke alt - Eesti idufirma Sprayprinter sai ühisrahastusest raha kokku AM 6. veebruar 2016 - 12:31

Eesti idufirma Spraypirnter, mis teeb Tartus nutikaid seinale joonistamise aerosoolvärve, mida saab mobiilist juhtida, sai ühisrahastuse saidil Indiegogo soovitud rahasumma kokku, et seinalejoonistamise automatiseerimist laiemalt edasi arendada.

Aeg läheb edasi - nüüd on olemas 4D printimine, kus neljas mõõde on aeg

Ulmeline 4D printimine tähendab, et välja trükitud tselluloosigeelist materjal hakkab ajas kuju muutma. Nii näiteks saab printida proteese kasvavale inimesele või ehitada asju, mis näiteks märjaks tehes alles oma lõpliku kuju võtavad.

Harvardi ülikooli juures välja töötatud tehnoloogia on elusloodusest inspireeritud: taimed kasutavad samuti materjale, mis vastavalt keskkonnamuutustele kuju ja struktuuri muudavad. Bioonilise lahenduse töötatsid välja Wyssi instituudi teadurid.