Printerid

Kõik printeritest.


VIDEO - Printerite sada häda ja milline printer valida.
Miks printer jätab triibud paberile
Marko Habicht 31. jaanuar 2022 - 16:15

Kunagi olid laserprinterid kallid ja tindiprinterid lihtsalt alla igasugust arvestust. 
Tänaseks on vahe praktiliselt kadunud ja milline printer endale valida muutunud näiliselt palju segasemaks. 
Kui printer jätab paberile triipe, printer kaob võrgust, mis on probleem?

5 olulist küsimust, mida küsida, kui valid endale õiget printerit
HP Officejet printer. Foto: HP
AM 30. jaanuar 2022 - 15:28

Printeri valikust printeritehnoloogia järgi oleme juba kirjutanud. Jah, küsimus sellest, kas võtta tindi- või lasertehnoloogiaga seade, on üks põhiküsimustest. Kuid lisaks peaks vastama veel mõnedele olulistele küsimustele, sest ka tindi- ja laserprintereid on väga erinevaid.

Printeri valik. Tint või laser, kumba võtta?
Printerid.
AM 28. jaanuar 2022 - 19:43

Üldiselt on printerit ostes tunduvalt vähem valikuid, kui näiteks autot või arvutit valides. Ridu spetsifikatsioonide tabelites polegi väga palju, kuid üks põhimõtteline otsus tuleb küll kohe üsna alguses teha. Kas võtta laserprinter või tindiprinter?

Mida teha, et printer võimalikult kaua vastu peaks?
HP desktop.
AM 26. jaanuar 2022 - 22:43

Printerid on küll üsna hooldusvabad seadmed, kuid üht-teist võiks nendega siiski ette võtta, et eluiga oleks võimalikult pikk ja ootamatutel hetkedel tõrkeid ei tekiks. 

Siin on mõned soovitused, mida järgides aitad kindlasti kaasa oma tindi- või laserprinteri pikale ja töörohkele elueale. Täpselt samamoodi, nagu sõiduautoga käiakse korralises hoolduses ja vahetatakse aeg-ajalt vedelikke või asendatakse kuluvaid osi, nii on ka printeritel kindel "läbisõit", mille järel tuleb neid kergelt hooldada.

Printeripaberid: millele trükkida fotosid, millele ärigraafikuid ja millele oma lõputöö?
Printeripaberid. Foto: HP
AM 22. jaanuar 2022 - 14:00

Väljatrükiks on vaja head printerit, õiget tinti või toonerit ning muidugi peab kõik see olema korralikul paberil, mis ideaalis just selle töö jaoks mõeldud, mida välja printida tahetakse. Üks paber, mis sobib kõige jaoks, ei ole tegelikult peale mustvalgete dokumentide trükkimise ideaalne muudeks töödeks, nagu fotode, graafikute või värviliste brošüüride jaoks. Siin on kompaktne ülevaade, mismoodi õiget paberit iga tegevuse jaoks leida.

Printeri kulumaterjalid: mis eristab koopiat originaalist?
Foto: HP
AM 19. jaanuar 2022 - 21:20

Kui printeril saab otsa tooner või tint, on uue ostmisel kaks põhilist valikut. Võib võtta tootja enda originaalmaterjali (seda saab osta isegi otse printeritarkvara kaudu) või mõne kolmanda osapoole tooneri või toonerikasseti. Mis on neil vahet ja miks on üks palju odavam kui teine?

Kui printer on võrgust kadunud - mida teha ja kuidas see üles leida?
HP printer, seadistamine.
AM 16. jaanuar 2022 - 17:32

Seda juhtub ka parimate printeritega - arvuti ei leia võrgust seadet üles või kaob see ühel päeval ning ühendust enam ei saa. Mida teha ja kus on põhjus?

Tavaliselt leiab Windows või Mac OS printeri ise üles ja midagi ise selleks tegema ei pea. Võrguprinteri paigaldamine on reeglina sama lihtne, kui seadistused kaabliga printeri puhul. Kuid mõnikord võib võrguseadete või ühenduse probleemide tõttu seadistamine siiski ebaõnnestuda. Põhjuseid võib olla mitu, lahendusi samuti.

Printimine üle õhu - lihtsamini enam ei saa

HP Smart scan. Foto: HP

Kui avastad nutitelefonist mõne saadetud tähtsa dokumendi, mida oleks vaja kohe välja trükkida, kuid sülearvuti on veel kotis või pole aega hakata seda välja võtma või oled sootuks kodust eemal, siis mida teeksid? Jah, kõige õigem on see kohe printerisse saata ilma liigse ajakuluta juhtmevabalt, et pärast meelest ei läheks. Printimine üle õhu on 2020ndate trend, nii et pole enam põhjust tagasi kaablite juurde pöörduda.

Tindikassettide kiibipuudus sundis Canoni paljastama, kuidas DRM-ist mööda hiilida

Printeritindid. Illustratsioon: (CC) Francis Ray / Pixabay

Kiibipuudus räsib tugevalt ka printeritarvikute tootjaid, sealhulgas Canonit, kes oli sunnitud kiibipuuduses oma tindiprinterikassettidest DRM kiibi ära jätma. DRM (Digital Right Managment) kiip tegeleb originaalkassettides originaaltoote kontrolliga - kas tegemist on ikka Canoni enda tindiga või mõne odava koopiaga. Koopia puhul printer hoiatab pidevalt, mis on kasutaja jaoks tüütu, nüüd aga uute ilma DRM-kiipideta välja tulnud tindikassettidega hoiatab printeritarkvara ka originaalkassettidega, et need pole õiged.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.