VIDEO: Amazoni droon tõi esimese kauba piloodita kohale

Jõulude ajal, kui e-poed ja päris-poed ostjatest umbes, kerkib jälle uudistesse Amazoni droon - ja nii juba vähemalt kolmandat aastat järjest. Kui varem näidati ilusaid lavastatud videosid pitsat ja muud kraami kohale toovatest droonidest, siis sel hooajal tehti ka esimene "päris" kaubalend, mil tegelikule (test)kliendile saadeti kaup lennumasinaga kohale ilma inimese sekkumiseta. Kasutati autopilooti.

Amazoni Prime Air lubab pakid kohale toimetada üle õhu 30 minutiga, kui asud kohaletoimetamispiirkonnas. Samamoodi testib praegu Eesti juurtega Starship maad mööda robotiga toidu kohaletoimetamist Tallinnas, kuid juba massiivsemalt. Seega tõi aasta 2016 kätte esimesed reaalsed katsetused robotiseeritud kullerteenuse proovimisega klientide peal.

Amazoni droon ei paista siiski päris selline, nagu alguses ennustati: tegemist on ikkagi üsna traditsioonilise nelja rootoriga lennumasinaga (all pildil), mitte natuke 2013. aastal näidatud lennukit meenutava sabatiivaga isendiga.

Amazoni droon.

7. detsembril startis Suurbritannias Cambridge´is esimene katseline täisautonoomne Amazon Prime kohaletoimetamisdroon, mis tõi kauba kätte 13 minutiga - üsna rekordiline aeg, kui ei ela just Amazoni lao kõrval. Testimisjaamad asuvad veel USA-s, Austrias ja Iisraelis. Sõidetakse ilusa ilma ja mõõdukalt nõrga tuulega, lennumasin ei stardi vihma, lume ja tugeva tuulega. Ehkki drooniga veel omale kaupa koju tellida ei saa, on Youtube´i videot Amazon Prime´i kaubalennust vaadanud juba üle 1,5 miljoni inimese.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.