fbpx Android L tuleb - ja uued tahvlid-telefonid koos sellega | AM.ee

Android L tuleb - ja uued tahvlid-telefonid koos sellega

Google liigub Androidiga edasi - nimetame seda siis Lollipopiks või Android 5-ks või Android L-iks. Uus ilusam Android tuleb esimesena välja Google´i Nexuse seadmetes, hiljem ka teiste tootjate uutes nutiseadmetes ja uuendustega ka vanemates mobiilides-tahvlites, mis meil võib-olla praegugi taskus on.

Nexus 9

15. oktoobri hilisõhtul tutvustasid HTC ja Google 8,9-tollise ekraaniga tahvelarvutit Nexus 9, mis on ühtlasi esimene Android L operatsioonisüsteemiga tahvelarvuti. Oktoobris tuleb välja ka Google´i / Motorola ühistelefon Nexus 6.

Alumiiniumkorpusega Nexus 9 WiFi-versioon kaalub 425 grammi, mobiilset internetti toetav LTE-versioon 11 grammi rohkem. 0,31-tollise paksusega tahvelarvuti on varustatud HTC BoomSound stereokõlaritega, 2048x1536 pikslise ekraaniga ning kahe kaameraga – 8 megapikslit tagaküljel ning 1,6 megapikslit esiküljel. Tahvelarvuti jõudluse eest hoolitseb kahetuumaline Nvidia Tegra K1 64-bit protsessor.

Nexus 6

Tahveltelefon Nexus 6 on aga veekindel, kaalub 184 grammi, 32 või 64 GB sisemist välkmälu, 3 GB operatiivmälu, 13 MP kaameraga, 1440 x 2560 pikslise tohutu, 5,96-tollise ekraaniga. Jah, telefonid pole enam tahvlitest väga eristatavad. Jumet annavad juurde kaks esikõlarit (stereo), Turbo Charger laadija (kuus tundi kasutusaega 15-minutise laadimisajaga), Qi juhtmevaba sisseehitatud laadimisega, neljatuumaline 2,7 GHz protsessor, suur 3220 mAh aku. Telefon on veel suurem kui Galaxy Note 4.

Nexused hakkavad müügile jõudma maailma teises otsas novembri paiku ja on õhkõrn või isegi tugevam lootus, et meiegi saame neid osta juba enne jõule.

Android Lollipop

Uus Android on natuke jõulisem hüpe uue disaini ja ülesehituse suunas, mis põhineb Google´i Material Designi kontseptsioonil. See on üsna efektne, sest muudab värvi ja tekitab animatsioone pea alati, kui sõrm ekraani puutub. Juba lähematel nädalatel hakkab Lillipopi uuendus seadmeid külastama - kõigepealt Nexused, siis muud.

Lollipop jätab meelde, kus kasutajal tegevus viimati pooleli jäi - saab jätkata pildivaatamist, videot, raamatut just sealt, kus lõpetati viimane kord.

Et muuta nutikellad ja muud Android Weariga seadmed kasulikumaks, saab uut Androidi lahti lukustada lisaseadmetes end tuvastades.

Vaikimisi on nüüd kõik krüpteeritud.

Multitasking on nagu kaardipakk, kus saab läbi lapata lahtiolevad rakendused - tõsi ta on, taustarakendusi saab võimekal riistvaral juba nii palju korraga avada, et üksteise kõrval piltide rida venib liiga pikaks. See uus lahendus kannab nime "Recents".

Notifications ehk ekraaniteated on täiesti uue väljanägemise ja oleku saanud.

Lollipopiga saab mitut kasutajat ühes seadmes hoida nüüd ka telefonides, varem oli see vaid tahvlite privileeg.

Uutel telefonidel, millel riistvara toetab, saab oma Androidile öelda "OK, Google" ka siis, kui telefon ei ole avatud. See saab päris lõbus olema, kui koos on seltskond inimesi, kellel kõigil on sellised telefonid taskus.

Kuigi osadel telefonitootjatel oli see režiim juba varem, siis nüüd tuleb Lollipopiga kõigile "Battery Saver" olek, mis lülitab akut kurnavad funktsioonid välja ja aitab telefonil kesta võimalikult kaua - võib-olla isegi päevi.

Android L uuendus tuleb kõiki Nexuse seadmetesse alates Nexus 4-st, seega isegi 2012. aasta omadesse. Kindel on see, et uuendus tuleb Samsung Galaxy S4, HTC One M7, Sony Z Ulra, LG G Pad 8.3 seadmetesse esmajärjekorras.

HTC on lubanud, et 90 päeva jooksul pärast Android L-i ametlikku väljatulekut saavad uuenduse HTC One M8, HTC One M7, HTC Desire Eye.

Nimekirjad pole veel lõplikud. Ilmselt saavad uuenduse ka mitmed vanemad seadmed, sest Lollipop on optimeeritud ja ressursisõbralik.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.