fbpx VIDEO: häid jõule Google´i moodi - põhjapõdrad kaotavad varsti töö hirmsatele raudkoertele | AM.ee

VIDEO: häid jõule Google´i moodi - põhjapõdrad kaotavad varsti töö hirmsatele raudkoertele

Google´i poolt 2013. aastal omandatud robootikafirma Boston Dynamics avaldas "nunnu" jõuluvideo, kus Jõuluvana (kelleks on seekord naine) sõidab rohelisel murul saaniga, mida veavad kolm kappavat Bigdogi robotit. Õigemini üks veab, kaks liiguvad sünkroonis ees, nagu rakendis põdrad. Mis saab veel rohkem valesti olla?

Samas, võib-olla polegi siin midagi valesti. Jõulud on nüüd rohelised, robotid võtavad üle traditsioonilisi inimeste ja tööloomade ameteid, soolise võrdõiguslikkuse volinikud juhivad tähelepanu Jõuluvana puhul õigustamatule meessoo eelistamisele ja selles valguses on tegemist täiesti normaalse, kaasaegse pühadetervitusega.

Bigdogid on Boston Dynamicsi videotes talunud ka väärkohtlemist, kui inimesed neid jalaga tõugates pikali üritavad lükata. Samas on need neljajalgsed robotsõbrad valmis peremehele raskel maastikul järgnema, peletades eemale vaenlasi ja aidates kanda raskeid kompse. Boston Dynamicsi teine arendatav tippteos on Atlas - inimesekujuline robot, mis suudab kahel jalal liikuda raskel maastikul. Võimalik, et varsti oskab ka korstna kaudu tuppa tulla kinke tooma.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.