fbpx Soomlaste ülitugev telefon Bittium sai sertifitseeritud ülikõva turvalisuse | AM.ee

Soomlaste ülitugev telefon Bittium sai sertifitseeritud ülikõva turvalisuse

Soomlaste mobiilitööstus pole kadunud kuhugi. Telefon nimega Bittium on rasketeks oludeks igati sobilike parameetritega: tugev, nii et ei murdu ka keskklassi auto rataste all, kui mobiilist peaks keegi üle sõitma; ning nüüd ka nii turvaline, et Soome sideamet andis Bittium Tough Mobile´ile kõrge salastatusastmega sidevahendi sertifikaadi. Bittiumi tugevat telefoni võib kasutada ka tugeva salastatusega juttude ja tekstide jaoks.

Androidiga Bittium Tough Mobile näeb välja üsna harilik, isegi igavavõitu ja paksem, kui tavalised telefonid. Pole sel krobelisi haakuvaid külgi ega isegi peitmata kruvipeasid korpuses, millega mõni konkureeriv kestvustelefon uhkeldab. Kuid tugevus on silmapaistev nii seest kui väljast, sobides valitsusasutustele, päästjatele, ärimeestele, sõjaväelastele ja ka poliitikutele kriitilistes olukordades.

Bittium Tough Mobile sisaldab pealtkuulamisseadmete avastajat, töötab kõigis maailma LTE võrkudes, on IP67 standardile vastavalt ilmakindel ja vastab põrutuskindluselt MIL-STD-810G standardile. Kindaga katsutav puuteekraan ja vali kõlar aitavad jõulist telefoni kasutada igal pool.

Soome sideamet kinnitas Digia Salpa tarkvaralise mobiilsidelahenduse turvalisust Bittium Tough Mobile´i telefonile kõrgel tasemel olevaks turvalahenduseks ja ametlikult on selle turvalisust kinnitanud ka sideameti küberturvalisuse keskus. Bittiumiga võib "töödelda" riikliku IV taseme salastatusega (ST IV) materjali.

Digia Salpa lahendust võib kasutada nii organisatsioonisiseselt kui erinevate asutuste vahel suhtlemiseks. Bittium Tough Mobile krüptib nüüd ka kõnesid ST IV salastatud materjalide tasemele vastavalt.

Tuleviks plaanib Digia Salpa luua ka III taseme (ST III) salastatud materjalide edastamiseks sobiva lahenduse.

Bittium tagab turvalise telefoni ja andmesideliikluse salastatuse, Digia on loonud lahenduse kõnede ja sõnumite salastamiseks ning mobiilioperaator Elisa pakub otsast otsani üle mobiilivõrgu ühendusvõimalust, mis on turvaline.

Tegemist pole tavalise poest ostetava telefoniga, vaid Bittiumilt saab tellida platvormi, mille oma tooteks kohendada. Programmeeritavad füüsilised nupud, lisatav tarkvara, logod, disain - kõik on mingil määral kohendatav.

Kui andmete otsast otsani krüpteerimine muljet ei avalda, siis ehk avaldab natuke muljet see telefoni tugevust tõestav klipp (vaata ka betoonile kukkumist):

TEHNILISED ANDMED
Bittium Tough Mobile

Protsessor: Qualcomm Snapdragon 801, neljatuumaline, kuni 2,3 GHz
Operatsioonisüsteem: Android 5.1 (Lollipop)
Mälu: 2 GB LPDDR3 PoP RAM, 16 GB eMMC välkmälu, microSD mälukaardi pesa
Turvalisus: turvaline taaskäivitamine, rakenduste ligipääsude tulemüür, turvaline krüpteeritud andmesalvestus, pealtkuulamise tuvastus, PGP-ga krüpteeritud e-post, FIPS 140-2 ühilduv riistvaraline krüpteerimine
Ekraan: 5-tolline, Full HD (1080 x 1920 pikslit), kindale reageeriv puutetundlik paneel
Aku: 2420 mAh, Li-ion
Sensorid: 3D güroskoop, 3D kiirendusandur, 3D magnetomeeter (kompass), lähedusandur, valgusandur, baromeeter
Kaamera: 8 MP taga, 2 MP ees, Full HD video
GPS: A-GPS/Glonass, iZAT
Mõõtmed: 141 mm x 75,5 mm x 13,5 mm
Kaal: 180 grammi
Vastupidavus: IP67 vee- ja tolmukindlus, MIL-STD-810G löögikindlus
Muud ühendused: USB 3.0, kiirlaadimine, Miracast, Dual-SIM, LTE FDD Cat4 DL 150 Mbit/s, UL 50 Mbit/s, VoLTE, HSPA+ DL 42 Mbit/s, UL 5.76 Mbit/s, WiFi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, NFC

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.