fbpx Kaks musta turvatelefoni: Blackphone ja Boeing Black | AM.ee

Kaks musta turvatelefoni: Blackphone ja Boeing Black

Kõik nuhivad ja meie nutiseadmed on tiined erinevate riikide, rühmituste ja organisatsioonide piilutarkvarast. Seega aina rohkem tekib huvi ka selliste telefonide vastu, mis oleks veelgi läbipastvama sisuga, samas veelgi pealtkuulamiskindlad ja veelgi turvalisemad.

Isegi siis, kui keegi töötava telefoni pihta paneb.

Saage tuttavaks: siin on kaks juhuslikult peaaegu sama nimega telefoni Blackphone Hispaaniast ja Boeing Black USA-st.

Blackphone

Hispaania mobiilitootja Geeksphone tegi koostöös PGP krüpteeringu leiutajate loodud frmaga turvatelefoni Blackphone, mis jooksutab turvatud ja kohendatud Androidi nimega PrivatOS, mille arendasid välja PGP krüpto looja Phil Zimmermann ja Jon Callas. Telefon maksab 629 dollarit.

Telefon teeb küll tavalisi kõnesid, kuid on varustatud integreeritud Silent Circle'i äppidega, mis krüpteerivad sõnumeid, videot ja üle Interneti kõnesid. Lisaks on falijagamine ja veebis surfamine krüpteeritud ja kasutatakse Disconnecti VPN-i. Failid on SpiderOaki krüptopilves ja internetiotsinguid saab teha anonüümselt, mitte Google´i identifitseeritud kasutajana.

Blackphone
Tehnilised andmed
Protsessor 2 GHz, neljatuumaline, Ekraan 4,7-tolline, 2 GB RAM-mälu, 16 GB välkmälu, 8 MP kaamera taga ja 1,3 MP kaamera ees, HSPA+ ja LTE andmeside.

Ekspertide arvates on siin siiski üks turvaauk. Nimelt tagatakse turvalisus äppide tasandil. NSA aga võib mikrofoni kaudu pealt kuulata otse, läbi operaatoriga suhtleva GSM-osa mikrofoni aktiveerides. Google´i teenuseid mitte kasutades saab küll Blackphone´iga vältida Google´ nuhkimist, aga valitsusasutustest ei pruugi see päästa.

Boeing Black Smartphone

Boeing, mis on USA valitsuse militaartehnikaga varustaja, teab täpselt, et turvaline telefon on samuti üks valitsuse vajadustest.

See telefon tagab turvalisuse enesehävitusega. Niipea, kui keegi üritab telefoni modifitseerida või sisse tungida (ja see on hinnatud piisavalt ohtlikuks), hävitab mobiil end ise. Mitte küll nii efektselt kui Mission Impossible´i filmis, aga piisavalt fataalselt, et hiljem enamd midagi seadmest kätte ei saa.

Telefoni sisu on valatud EPO-sarnasesse materjali, kruvikinnitused on samuti turvatud. Keegi ei saa salaja midagi telefoni kaane taha sokutada ja Boiengu mobiilil pole ka ühtki vahetatavat osa.

Mis telefoni sees on, jääb saladuseks. Boeing plaanib müüa seda valitsusasutustele ja ka äridele ja eraisikutele. Kaks SIM-i aitavad lülituda kommertsmobiilioperaatorite ja valitsussidevõrkude vahel.

Boeing Black Smartphone
Tehnilised andmed

Protsessor 1,2 GHz ARM Cortex A9 (kahetuumaline), operatsioonisüsteem - Android kõrgendatud turvalisuse ja turvapoliitikatega,.4,3-tolline qHD ekraan (540 x 960 pikslit), GSM, WCDMA ja LTE ühendused, Bluetooth 2.1, kaal 170 g, aku 1590 mAh

Sisemine turvalisus on tagatud operatsioonisüsteemi turvapoliitikatega. Mälu on krüpteeritud, andmeside samuti, moodullaienduste pesa lubab lisada igasuguseid lisaandureid nagu satelliidiühenduse moodul, lisaaku jne.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.