fbpx Eesti kaitsetööstuse aasta ettevõtteks sai piirivalvelahenduste pakkuja Defendec | AM.ee

Eesti kaitsetööstuse aasta ettevõtteks sai piirivalvelahenduste pakkuja Defendec

Piiride elektrooniline valve ja aedade ehitamine on saanud Euroopa Liidus jälle aktuaalseks. Eestis on ettevõte, mis töötab välja ja toodab seadmeid, mis aitavad tõhusalt ja märkamatult valvata. See firma, nimeks Defendec, tunnistatigi aasta parimaks kaitsetööstuse ettevõtteks.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu poolt välja antava Aasta Ettevõtte tiitli saanud piirivalvelahenduste pakkuja Defendec pakub tarku andureid ja jälgimisseadmeid, mis paigutatakse märkamatult kohale ja mis suudavad kuid autonoomselt tegutseda.


Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimehe Kuldar Väärsi sõnul on just targad lahendused need, millega on Eesti kaitsetööstus Euroopas ja ka maailmas esirinnas. “Aasta kaitsetööstuse ettevõtte tiitli pälvinud Defedec on välja töötanud piirivalvelahendused, mis on olnud viimastel aastatel väga edukad ning on jõudnud ka koostööni Ameerika riigistruktuuridega,” sõnas Väärsi. Tema sõnul on Eesti kaitsetööstus aastatega jõuliselt kasvanud ja muutunud eksporditurgudel üha edukamaks. 

Defendec OÜ juht Jaanus Tamm tõi välja, et tarkade lahenduste väljatöötamisel on äärmiselt oluline koostöö lõppkasutajaga. “Oma süsteemide loomisel tegime väga tihedat koostööd erinevate riigistruktuuridega, sealhulgas Eesti Politsei- ja Piirivalveametiga. Edu tagabki meie toodetes ühendanud lõppkasutaja ootused ja kogemused riigipiiride valvamisel ning tööstuse ideed ja teostus,” sõnas Tamm.

Eestis loodud targad lahendused on maailmas hinnatud ning Defendec on täisautomaatseid ja autonoomseid piirivalvesüsteeme tarninud ligi 20 riiki. “Autonoomse ja automaatse piirijälgimise süsteemi Smartdec edasiarendused jätkuvad. Lisame veel tarkust, algoritme ja droonidega seonduvat. Kindlasti jätkame ka tunnustust leidnud valvesüsteemide tutvustamist maailmas,” lubas Tamm. 

Kaitsetööstuse aasta ettevõtte konkursiga tunnustatakse Eestis ettevõtteid, mis tegelevad kaitse- ja julgeolekuotstarbelise teadus- ja arendustegevusega, tootmisega või teenuste osutamisega. Möödunud aastatel on selle tunnustuse pälvinud Baltic Workboats AS ja Cybernetica AS. 

Eesti Kaitsetööstuse Liitu kuulub sada liiget ja neis ettevõtetes töötab kokku umbes 10 000 inimest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.