fbpx Aitab minevikus elamisest - Soome firma Dispelix lubab iga prilliklaasi muuta nutikaks | AM.ee

Aitab minevikus elamisest - Soome firma Dispelix lubab iga prilliklaasi muuta nutikaks

Soomes asuv idufirma Dispelix kavatseb Google´i poolt ajutiselt nurka visatud Google Glassi idee uuesti üles võtta ja teha prilli(klaasi)d, millele saab märkamatult kuvada poolläbipaistvat infot, ilma et peaks pähe panema kobakaid juhtmega seadmeid. Selleks on vaja küll spetsiaalseid klaase, kuid Dispelix loodab mõne juhtiva klaasitootjaga kokkuleppele jõuda. Kellel on nägemine terav, need saavad nullklaasid, teised võivad projektoripildi jaoks küsida ekraani just oma dioptritele vastavalt.

Dispelix ei kavatse ise välja tulla ühegi lõpptarbija tootega, vaid pakkuda komponente virtuaalprillide tegijaile. Komponentideks on klaas, mis näitab moonutustevabalt ja värviliselt poolläbipaistvat projektori poolt kuvatavat pilti ning mikroprojektor, mis klaasile pilti suudab tekitada.

Kogu saladus peitub klaasi kattes, mis peegeldab projektoripilti ja samas laseb klaasist ka vabalt läbi vaadata. Nii peegeldus kui läbi klaasi paistev pilt peavad olema mõlemad kirkad ja selged, ilma moonutusteta. Lisaks peab klaasile kuvatav pilt olema mittenähtav väljaspoolt.

Idee on hea, kuid kas ka teostatav? Soome idufirma on esimesi prototüüpe juba ka näidanud ja tulemus on hea, ehkki vaatenurk nähtaval pildil veel kitsas. Tootma loodetakse hakata uut virtuaalreaalsuse-klaasi 2017. aastal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.