fbpx VIDEO: Google Soli - ja meie õhuviiped muutuvad käsklusteks | AM.ee

VIDEO: Google Soli - ja meie õhuviiped muutuvad käsklusteks

Google´i uus verivärske projekt Soli loob uue kasutajaliidese, kus pöörd- ja surunuppe pole enam vaja: masinad saavad meie käsklustest väga täpselt aru kätega õhus viibeldes. Järjekordne Minority Report? Peaaegu, aga selle vahega, et viibete jälgimiseks pole vaja mitmeid kaameraid ja võimast tarkvara. Käskluste sensor on vaid õhuke plaadike, mis mahub kasvõi nutikella ja jälgib sõrmeliigutusi radari abil, millel puuduvad liikuvad osad ning optika.

Google´i uus kiip Soli on nii lihtne ja töökindel, et ilmselt juba õige kiirelt tungib see lahendus meie nutiseadmetesse. Sel aastal loodetakse tootjatele tutvustada tootmiskõlblikku prototüüpi.

Kiip kasutab lairibaradarit ning doppleri kujutist, et mõõta sõrmeliigutuste tekitatavaid muudatusi spektrogrammis. Lihtsamalt öeldes - kui hoiad oma sõrmed paigal, on radari peegeldatud pilt ühesugune, kui aga liigutad, siis muutub peegeldunud spektripilt ja vastavad algoritmid oskavad välja arvutada, kuidas sõrmi täpselt liigutati. See omakorda kantakse üle kasutajaliidese juhtimisele. Soli kiip töötab 60 GHz sagedusega radariga, edastades sekundis kuni 10 000 kujutist.

Kuid kõige paremini annab Soli tööpõhimõtte edasi video, vaata järgi:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.