fbpx HP Officejet Pro X476dw MFP – kombain, mis niidab lehe laiuselt korraga | AM.ee

HP Officejet Pro X476dw MFP – kombain, mis niidab lehe laiuselt korraga

Harva on võimalik viimasel ajal rääkida tindiprinterite juures millestki revolutsiooniliselt. Nüüd on see võimalus. Uut revolutsioonilist printeritehnikat sai AM ka ise testida.

Inseneritöö suursaavutus selle kombaini juures peitub selles, et liikuvat tindipead enam polegi. Selle asemel on düüsid – terve paberi laiuses. Need pritsivad tinti kõik korraga. Edasi-tagasi vehklevat tindipead pole vaja, paber sõidab ühtlase kiirusega düüside alt läbi nagu laserprinteris. Ning kiirus on tänu sellele mitte sama, vaid kaks korda kiirem kui värvilises laserprinteris – tint aga odavam, kui värviline tahmakassett.

Kas see tähendab nüüd tindiajastu jäädavat võitu? Seda veel ei tea, sest kuidas düüsid pikapeale vastu peavad, kui kombain vahepeal (näiteks kollektiivpuhkuse ajaks) pikemalt seisma jääb, seda veel ei tea. Aga HP kinnitab, et mõne düüsi ummistus kvaliteeti veel ei mõjuta, sest neid düüse on igaks juhuks pandud ka väikese varuga. Sisemine intelligents oskab siis ummistunuid asendada.

Kombain on päris raske ja suur. ALSO kontorist ära tuues võis üksi end libedal kõnniteel isegi rebestada, kuid tegemist ongi suure masinaga ja suure võimsusega – kuni 50 000 lehte kuus. Grupikombain pakub kaht sahtlit: üks on küljesahtel, rohkem üksikute tööde jaoks (näiteks fotod, ümbrikud, kuni 50 lehte), Tray 2 on aga traditsiooniline põhisahtel kombaini all ja mahutab ligi 500 lehte.

Kui seda paberivõtumootorite mürinat poleks, siis oleks tegemist üsna hääletu printeriga, sest paber sõidab rullide vahelt väljundsahtlisse peatumata ja vaikselt. Tindikassetid on suured: ühega saab trükkida kuni 3000 lehte. 77-eurose värvikassetiga tuleb ühe lehe trüki omahind üsna väike. HP pakub, et see on poole väiksem, kui keskmistel värvilaseritel.

HP kombain installis end sisevõrgus Windows 8.1 masinasse kohe, ilma et midagi seadistama oleks pidanud. Võrguprinter pakkus end ka vaikimisi printeriks, kuna senine vaikimisi printer oli hetkel offline´is. Windows 7-ga masin tundis küll uustulnuka ilusti ära, installis skanneri, aga printer draiveriga jäi hätta. Windows 7 draiveriotsija ise sobivat ei leidnud ja vaja oli kasutaja sekkumist. Tuli HP lehelt ise üles leida.

Paberisahtlis olevate lehtede suurust kombain ise kindlaks määrata ei oska, aga küsib paberit sisse tõmmates juhul, kui avastab vale suuruse, et kas ikka tõesti tahetakse sellele trükkida? See on hea omadus, kui keegi on oma dokumentide väljatrükil avastanud, et mõni teine kasutaja unustas sahtlisse hoopis pisikesed fotopaberid. Kui töö tühistatakse, heidetakse puhas paber läbi masina väljundsahtlisse.

4,3-tolline puuteekraan on tuttav ka HP varasematest mudelitest ja ega siin palju muutunud pole – mobiilid on läinud kirkamaks ja tundlikumaks, kombainiekraaniga peab tagasi harjuma natuke vähema tundlikkuse ja madalama resolutsiooni peale. Aga ega seal printeriekraanil mingit keerulist graafikatööd polegi teha.

10x15 cm foto trükib kombain välja 9-10 sekundiga. Laseri kiirus või isegi kiirem. Suur patakas lehti väljus kiirusega umbes 50 lehte minutis, välja jättes esimese lehe väljatuleku aja. Kuid see kiirus pole nii oluline, tavaliselt ikka trükitakse korraga mõni leht. Esimene leht väljus 9 sekundiga (koos arvutist saatmisega üle WiFi).

Paljundamisel sai dokumendisöötjasse panna suurema paki koopiate või skänni tegemiseks, ükshaaval kopeerides aga selgus, et koopia ja skaneerimine jätab paberi äärtest umbes 4 mm laiuse riba võtmata. Samas polnud spetsifikatsioonis ka äärest ääreni kopeerimist lubatud. Tavaliste dokumentidega see ei sega, aga mõnede skeemidega, kus vaja mitmest tükist kokku panna, nõuab lisasättimist.

Kokkuvõtteks – paberilaiuse tindipeaga kombainid on ilmselgelt tulnud, et jääda, kui laseritehnoloogias midagi tõsiselt ette ei võeta. Uus kombain pakub odavamat, kiiremat ja energiasäästlikumat väljatrükki. Keegi ei usuks, kui ei tea, et tegemist on tindiprinteriga.

Testi toetas testseadmega ALSO Eesti

TEHNILISED ANDMED:

HP Officejet Pro X476dw MFP
Hind: 665 eurot (soovituslik jaehind käibemaksuga, ALSO Eesti)
Funktsioonid: Faks / koopiamasin / printer / skanner
Trükikiirus: ISO Laser kõrge kvaliteediga: 36 lk/min, tavaline kontorikvaliteet kuni 55 lk/min
Esimese lehe väljatrükikiirus: 9,5 s
Koopia kiirus: 55 lk/min
Automaatne kahepoolne trükk: olemas
Maksimumkoormus: kuni 50 000 lehte kuus
Soovitatav koormus: 500-2800 lehte kuus
Prindikvaliteet: värviline kuni 2400 x 1200 dpi (HP Advanced Photo paberitel), must kuni 1200 x 1200 dpi
Juhtekraan: 4,3tolline, värviline, puutetundlik
Tindikassette: 4 (CMYK)
Paberisöödusahtel: kuni 550 lehte (kõrvalsahtel kuni 50 lehte, väljundsahtel kuni 300 lehte)
Ühendused: USB 2.0, LAN, Wi-Fi(n), USB host (otse USB mälust trükkimine)
Mõõtmed: 51,7 x 39,9 x 51,7 cm
Kaal: 24 kg

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.