Huawei tõi välja oma selle aasta tipptelefoni - Huawei P10

Huawei Consumer Business Group kuulutas eile Mobile World Congress 2017-l Barcelonas välja oma uue Huawei P10 nutitelefoni, mida peetakse ka üheks 2017. aasta oodatuimaks telefoniks. Kauaoodatud P seeria uues seadmes on ühendatud ilus disain, võimas riistvara ning tarkvara. P10 on nagu eelkäijagi (P9) Leica topeltkaameraga.

Huawei P10 olulisemate omaduste sekka kuuluvad:

  • Leica 2.0 topeltkaamera ning Leica 2.0 Pro Edition topeltkaamera (P10 Plus´is);
  • hea disain, hüperteemantlõikeviimistlus ning lai värvivalik, mis loodud koostöös Pantone Color Institute’iga;
  • Kirin 960 protsessor, Huawei Ultra Memory, EMUI 5.1 ning 4x4 LTE MIMO ja 2x2 Wi-Fi MIMO antennisüsteemid

Huawei P10 uus Leica 2.0 topeltkaamera ning P10 Plusi Leica 2.0 Pro Edition topeltkaamera kahe tagumise ja ühe eesmise objektiiviga pakuvad võimalust täies mahus portreepiltide maailma avastada 12 MP RGB sensori, 20 MP monokroomse sensori ning täiendatud algoritmidega. Telefonide kaamerad on varustatud täpse 3D näotuvastustehnoloogiaga, mis võimaldab tuvastada näojooni ja näokuju kiiremini ja täpsemalt. Näotuvastus on oluline komponent Huawei dünaamilise valgustuse ja portreede täiendamise juures. Selle loomiseks uuris Huawei mitmeid näokujusid ja nahavärve, mis võimaldavad telefonil loomulikke portreetäiendusi teha. Dünaamiline valgustus võtab näiteks arvesse pildil oleva inimese nina suurust ja asukohta, et luua õige valgus ja varjutatus, ning jälgib korrigeerimisel täpselt nahatooni.

Täiustatud on ka bokeh-režiim nii värviliste kui mustvalgete piltide tegemisel. Uus teravussügavuse algoritm aitab luua teravamaid ja selgemaid värve, jättes tausta samas kunstiliselt uduseks. Telefonide eesmisel Leica kaameral on uus F/1.9 ava ning uhiuus sensor, mis püüab rohkem valgust ja toetab paremate autoportreede tegemist. Mõlema telefoni eesmine kaamera suudab nüüd ka tuvastada, kas kasutaja teeb pilti ainult endast või mitmest inimesest. Mitme inimese tuvastamisel lülitub kaamera lainurgarežiimi. Huawei P10 Plusi Leica 2.0 Pro Edition topeltkaameral on lisaks uued F/1.8 avaga Leica SUMMILUX-H objektiivid.

Koostöös GoProga on Huawei P10 ja P10 Plusi jaoks välja töötatud töötlusrakendus Highlights, mis loob kasutaja tehtud videote ja fotode põhjal dünaamilise lugu jutustava video koos üleminekute ja muusikapaladega. Highlights´e saab hõlpsasti jagada ka pere ja sõpradega.

Huawei disainimeeskond toob P10-ga nutitelefonide turule ka uhiuue hüperteemantlõikeviimistluse lisaks liivapritsiga lihvitud kõrgläikelisele viimistlusele. Telefon on saadaval ainulaadsetes värvides koostöös Pantone Color Institute’iga. Ühiselt on loodud kaks uut värvilahendust: Dazzling Blue ja Pantone’i 2017. aasta värv Greenery on mõlemad loodud Pantone Color Institute’i poolt ning Huawei on neile andnud läikeefektiga viimistluse.

Nagu eelnevad P seeria telefonid, on ka Huawei P10 õhuke - 6,98 mm ja mugav käes hoida. Telefoni kaamera ei ulatu kerest välja ning nii 5,1-tollisel (P10) kui ka 5,5-tollisel versioonil (P10 Plus) on mõlemal Corning Gorilla Glass 5 ekraanid. Lisaks on Huawei P10 Plusil detailsem 2K eraldusvõimega ekraan. Sõrmejäljelugeja on nüüd toodud telefoni esiküljele ning asendab ühtlasi ka navigatsiooniriba.

Huawei kasutajaliides EMUI 5.1 täiendab kasutajakogemust, optimeerib jõudlust ning lisab mitu uuendust, näiteks masinõppealgoritmi ja Huawei Ultra Memory. Kõigepealt õpib masinõppealgoritm kasutaja käitumisharjumusi telefonis ning seejärel võtab Huawei Ultra Memory algoritmi kogutud andmed ning ennustab selle põhjal rakenduste kasutust ja haldab RAMi kasutust intelligentselt. Nii avanevad kõige tihedamini kasutatavad rakendused kiiremini. Uuenenud EMUI 5.1 aitab telefonil kiiremini puudutustele reageerida, tagades sujuvama kasutuskogemuse.

Kirin 960 kiibistik ja EMUI 5.1 loovad ka täiendatud kommunikatsioonielamuse ja parema võrguühenduse. Huawei P10 Plusil on 4x4 MIMO antennisüsteem (4 füüsilist antenni), mis toetab 4,5G võrku ning võimaldab kiiremat ja stabiilsemat ühendust. Huawei P10 ja P10 Plus nutitelefonidel on ka 2x2 Wi-Fi MIMO antennisüsteem (2 füüsilist antenni) paremaks ja kiiremaks WiFi ühenduse loomiseks. Huawei HiGeo tehnoloogia kombineerib mitmesensorilise ennustava jälgimise ja ühenduseta Big Data, et tuvastada satelliit- ning telefonivõrgu asukohti, mis muudab navigeerimise lihtsamaks.

Huawei P10 mahukas 3200 mAh aku ning P10 Plusi 3750 mAh aku toetavad madala pinge ja temperatuuriga töötavat Huawei SuperCharge´i tehnoloogiat, millesse kuulub ka Huawei Super Safe 5-gate kaitsemehhanism, mis mõõdab laadimise ajal otseajas pinget, voolu ja temperatuuri, et tagada mitte ainult kiire, vaid ka ohutu laadimine.

Huawei P10 ja P10 Plus jõuavad esimestele turgudele müügile märtsis. P10 soovituslik jaehind on 649 €, P10 Plus 64GB hind 699 € ning P10 Plus 128GB hind 799 €. Hüperteemantlõikega viimistlus on saadaval Dazzling Blue ja Dazzling Gold värvides, liivapritsiga lihvitud versioon Greenery, Rose Gold, Mystic Silver, Graphite Black ja Prestige Gold värvides ning kõrgläikega telefon Ceramic White värvitoonis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.