fbpx IntuTab ehk tahvel üle-neljakümnestele "seenioridele" | AM.ee

IntuTab ehk tahvel üle-neljakümnestele "seenioridele"

Prioriteedid peavad paigas olema. Kui valitsus seab laste huviringidest tähtsamaks seenioride sissetulekud, siis miks peaks jaekaubandus teisiti arvama? Aina kasvav vanurite segment, kellel ka kriisi ajal sissetulek garanteeritud, ostab ju ka elektroonikat ja tahab asjadega kursis olla. Hollandi firma Poola haru pakub meie turule nüüd seenioride tahvlit Overmax IntuTab.

Ilmselt on selle tahvli disaininud väga noored insenerid, sest sihtrühmana nähakse inimesi juba vanuses 40+ eluaastast. Tootja ettekujutuse järgi peaksid nemad olema suhteliselt tehnoloogiakauged, kõrv ja sõrm juba tönts, et pihta saada neile peenikestele ikoonidele, mis tavalistes tahvlites plingivad. Avaekraan on ümber disainitud ja seal on hästi tabatavad hiiglaslikud nupud: uudised, ilm, inimesed, börs (mis pensionisammastest on saanud?) ja muidugi ka nupp sõbralikult turvalise hüüumärgiga kolmnurgal koos kirjaga SOS, kui peaksid kiiresti abi vajama.

IntuTab on häälkäsklustega juhitav (paraku pole teada, kas ka eestikeelsetega), spetsiaalsed avaekraanid on võimalik ise seadistada ja kasutajaliides on saanud kõrged punktid nägemispuuetega inimestele sobivuse testil WCAG 2.0. Näiteks ekraani kontrastsus sai taseme AAA, mis tähendab „heleduse ja kontrasti suhe on väga hea.”

Lisaks seenioridele tutvustab uus tahvel ka teistele tehnoloogiakaugetele inimestele elektroonika imelist maailma, Internetti ja multimeediat. Selleks on spetsiaalsed õpiprogrammid kuni keeleõppeni välja kõik kohe kaasas.

IntuTabis on eelinstalleeritud mõned online-panganduse äppid (jällegi pole mainitud Eesti kohalikke panku), GPS-navigatsiooni lihtne spetsiaalrakendus, "Coigdzie" ehk "Kus-ja-millal" rakendus leiab lähedusest kultuurisündmused (pressiteate ekraanipiltide järgi ilmselt peamiselt Poolast).

"Twój osobisty trener" ehk "Sinu personaaltreener" on rakendus, mis soovitab toiduretsepte, jälgib kaloreid ja harjutab tervislike eluviisidega arvestama. OnetNews ja Interia Facts annavad ülevaate uudistest. Legimi ja NextTo äpid pakuvad e-raamatuid ja multimeediat. Onet VOD pakub vaatamiseks lemmik-teleseriaale ning tahvliga saab ühendada DVB-T vastuvõtja digi-TV vaatamiseks. Suhtlemiseks koduste ja sõpradega on Gadu Gadu ja EasyCall.

Ja nüüd võib jälle lugemisprillid ette panna ja arvuti tagant tagasi ajalehte lugema minna. Enne oktoobri keskpaika seda tahvlit veel osta ei saa.

TEHNILISED ANDMED:
Tahvelarvuti Overmax IntuTab

Saadavus: e-poodidest alates oktoobri keskelt, hind pole veel teada
Digi-TV: DVBT pulk (valikuline)
Süsteem: Android koos spetsiaal-kasutajaliidesega
Protsessor: kahetuumaline, 1.6 GHz
Ekraan: 9-tolline, 1024 x 600 pikslit
Mälu: 1 GB operatiivmälu, 8 GB välkmälu, microSD pesa kuni 32 GB mälukaardile
Kaamerad: ees ja taga
Ühendused: GPS, Bluetooth, WiFi (802.11 b/g/n)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.