fbpx Lapsed ja noored hakkavad Robotexil tutvustama oma iduettevõtteid | AM.ee

Lapsed ja noored hakkavad Robotexil tutvustama oma iduettevõtteid

Maailma suurimal robootikafestivalil Robotex loovad sellel aastal esimest korda Eestis lasteaia- ja algkooli lapsed mängulisel viisil oma iduettevõtteid. Kuna iduettevõtlus tehnoloogias ja #Estonianmafia on juba ka rikaste edetabelis traditsioonilised ärihaid tahapoole tõrjunud, siis miks mitte.

Robotexil lastele ja noortele mõeldud avatud võistluste teema on "Meie esimene start-up.” Võistluse eesmärk on lastes ja noortes ettevõtluse ja robootika vastu huvi tekitamine.

"Eesti on tuntud startupi edulugude poolest. Usun, et iga lapsevanem soovib, et ka tema laps lööks tulevikus läbi. Ja miks mitte käivitaks ka ise eduka ettevõtte. Sellele aitab kaasa oskus mõelda suurelt, probleeme lahendada ja ka ettevõtlik suhtumine. Usume, et meie seekordne võistlus annab lastele mängulisel moel praktilise ettevõtluse kogemuse. Oluline on tiimitöö ja ideede müümise oskus ehk kuidas pitchida,” innustab Insplay tegevjuht Andres Sirel kõiki lapsevanemaid, juhendajaid ja lapsi.

Insplay korraldab sel aastal Robotexil lasteaia- ja algkoolilastele kaht võistlust: Insplay Roboliiga ja LEGO WeDo. Lisaks lasteaedadele, koolidele ja huviringidele on oodatud ka nutipered oma laste tiimidega.

“Robootika kaudu võib õppida programmeerimise algteadmisi mänglevalt nagu muuseas. Programmeerimine on uus kirjaoskus, milleta tulevikus enam kuidagi ei saa. Soovime lapsi programmeerima õppimise teel võimalikult palju toetada,” täiendab Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Kuidas osaleda?

Insplay Roboliiga ja LEGO WeDo võistlusel “Meie esimene start-up” saavad osaleda 3-5 liikmelised ja kuni 12-aastaste laste ja noorte tiimid/võistkonnad. Võistlustööks on laste meisterdatud matt või keskkond koos programmeeritud robotiga, mis tutvustab laste start-up idufirmat. Võistlusele oodatakse seni tegutsevaid nutiringe-robootikaringe koolide ja huvikoolide juures. Oodatud on ka nutipered ja nutikooslused, kes soovivad oma esimesi robootika- ja ettevõtlusealaseid väljakutseid vastu võtta algaval Robotexil. Insplay avatud Roboliiga ja LEGO WeDo võistlus on heaks inspireerivaks alguseks.

Võistlustele registreerimine on avatud 7. novembrini ja osalustasu ühe võistkonna ning roboti kohta on 0 eurot kuni 15. oktoobrini.

Vaata lisainfot võistlemiseks soovitatud robotite, ettevalmistuse ja tiimidele mõeldud toe kohta aadressilt Robotex.insplay.eu. Lisatuge nutiperedele ja huviringidele leidub www.startupalfa.ee keskkonnas.

Võistlustele registreerumine toimub sellelt lingilt: Robotex.international/et/voistlused/.

Vaata Insplay võistlusi tutvustavat videot:

 

Vaata videot, miks osaleda nutiperena võistlusel "Meie esimene start-up":

Kuidas leida oma pere või organisatsiooni nutiringile juhendaja, kes toetab ja aitab nutiringi käivitamisel ja Robotexi võistlusteks ettevalmistamisel?

SA Hariduskiirendi avab koostöös Insplay, Robotexi ja teiste innovatsioonisektori partneritega nutiringide ellukutsujate ja juhendajate kokkuviimiseks platvormi www.startupalfa.ee. Alates 4. oktoobrist beetaversioonis avatud portaalist leiab kasulikke materjale huviringi käivitamise ja võistluseks ettevalmistamise kohta. StartupAlfa arendaja on Sihtasutus Hariduskiirendi, kelle missioon on uue sajandi oskuste, STEAM oskuste arendamine ja populariseerimine Eestis.

Robotex International 2018 toimub 30. novembrist 2. detsembrini Tallinnas. Robootikasündmust Robotex International 2018 korraldab MTÜ Robotex kaasates partnereid, nende hulgas Starship, Startup Estonia, Taxify, Elisa, Tallinna Linn, EAS, Ameerika Ühendriikite Suursaatkond, Insplay, Tallinna Tehnikaülikool ja Tartu Ülikool.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.