fbpx Tehnoloogiakonverents Latitude59 avalikustas programmi | AM.ee

Tehnoloogiakonverents Latitude59 avalikustas programmi

Suured kevadised tehnoloogiakonverentsid Soome lahe mõlemal kaldal toovad kohale olulisi tegijaid kogu maailmast. Sel nädalal käis Arvutimaailm Helsingis Arctic15 konverentsil, mõne nädala pärast aga tuleb Tallinnas ligi paarituhande osalejaga põhjamaade järgmine suur oluline tehnoloogiaüritus: Latitude59.

Tehnoloogiakonverentsi Latitude59 programm nüüd avalik. Kahe päeva jooksul, 25.-26. mail on ligi 2000 osalejal Kultuurikatla kahel laval võimalik kuulata ligi 100 esinejat. Teemaderingis on nii tervise-, finants- ja kosmosetehnoloogiate areng kui ka idu- ja suurettevõtete vahelised koostöövõimalused. Lisaks toimuvad töötoad, Baltikumi silmapaistvamate idufirmade tutvustus ning juba traditsiooniks saanud idufirmade pitching-võistlus.

Konverentsi avab neljapäeval, 25. mail sõnavõtuga Eesti president Kersti Kaljulaid, kellele järgneb Jaapani investori ning sariettevõtja Taizo Soni ettekanne. Nii President Kaljulaid kui ka Son osalevad mõlemad ka avasõnadele järgnevas regiooni tulevikuperspektiividele keskenduvas paneeldiskussioonis koos Rovio endise juhtfiguuri Peter Versterbacka ning Founderbeami asutaja ja tegevjuhi Kaidi Ruusalepaga.

Latitude59 ja Starship.

Esimesel konverentsipäeval arutlevad Eesti ja Soome endised peaministrid Taavi Rõivas ja Alexander Stubb avaliku ja ärisektori digitaliseerumise teemadel. Oma kogemusi ja tulevikuvisioone jagavad Eesti e-residentidest ettevõtja, digitaalnomaad ja investor. Finantstehnoloogiad puudutav teemaplokk hõlmab nii vestlusringi tulevikupangandusest kui ka intervjuud TransfwerWise´i kaasasutaja Taavet Hinrikusega. Esimesele konverentsipäevale tõmbab joone alla Vivaldi Technologies asutaja ning tegevjuht Jon von Tetzchner, kes heidab pilgu edukate ettevõtete loomise valemile.

Reedese, 26. mai programmi avakõne teeb K.P. Reddy, kõnele järgneb vestlusring idufirmade exit-strateegiatest. Temaatiliselt sarnasel rajal jätkab Mae Hanseni poolt juhitud diskussioon idufirmade ja suurettevõtete vahelise eduka koostöö nüanssidest. Reedel on fookuses ka investeerimisega seonduv - kahes erinevas vestluspaneelis ja investorite pitch-võistlusel.

Teisel konverentsipäeval toimuvad intervjuud isesõitvate robotite revolutsiooni läbi viiva ettevõtte StarShip Technologies asutaja ja juhi Ahti Heinla ning meditsiinivaldkonda raputava Proteus Digital Health asutaja ja juhi Andrew Thompsoniga. Tervisetehnoloogiad on fookuses nii vastavasisulises paneelis kui ka IBM Watson Healthi esindaja Nicky Heksteri ettekandes.

Võrreldes varasemate aastatega on tänavu Latitude59 programmis ka mitmeid uuendusi. Lisaks esmakordselt kahel laval toimuvale põhiprogrammile on aset leidmas ka töötubade ja seminaridega lisaprogramm. Samuti toob konverents lavale 12 iduettevõtjat, kes pealkirja Founder Stories all oma õnnestumistest ja läbikukkumistest räägivad.

Toimub ka startupidele mõeldud TransferWise Pitch Competition võistlus, kus idufirmad võistlevad nii investorite tähelepanu kui ka märkimisväärt auhindade pärast. Startup Wise Guysi korraldatava võistluse peaauhinnaks on 10000 eurot TransferWise’ilt, lisaks tooteid ja teenuseid Hedman Partnersilt, Servers.com’ilt ja SendGridilt.

Latitude59 on Eesti suurim tehnoloogia-, startup- ning ärijuhtimise teemasid käsitlev konverents, mis sel aastal toimub juba kümnendat korda. Latitude59 korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus koostöös Startup Estonia, Tehnopoli ja valdkonna esindajatega. Latitude59 toimumist toetavad Pipedrive, TransferWise, Elisa, Karma VC, LHV, Estfeed, Twino, Servers.com ja Hedman Partners.

Täielik programm on üleval siin.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.