fbpx Hiina tõenäoliselt parim telefon MEIZU tuleb Eestis müügile | AM.ee

Hiina tõenäoliselt parim telefon MEIZU tuleb Eestis müügile

Jah, on suurte uudiste aeg. Aastal 2011 küsisime Hiinast otse: kas hiinlaste parim telefon MEIZU (mis siis nägi eest välja nagu iPhone ja tagant nagu iPad) tuleb Eestis müügile või mitte. Vastus oli mittelootustandev. Kuid ajad on muutunud.

Täna saabus toimetusse teade, et MEIZU MX4 on tulemas Baltimaades müügile õige pea. 2. septembril esitletud telefoni on praeguseks Hiinas eeltellitud 3 miljonit. Eestisse peaks jõudma MX4 selle aasta lõpuks.

Tuletame korraks meelde ka 2011. aasta kirjavahetust.

Hi Kaido,

There are currently no plans of an official launch within EU.

On the 1st, the Meizu MX will be available in our retail stores in mainland China and Hong Kong.

On Fri, Dec 23, 2011

Nüüd aga värske uudise juurde.

MEIZU on Hiina üks suurimaid ja populaarsemaid nutitelefonide tootjaid, mille uus mudel MX4 hoobilt eeltellimustega üle ujutati. MX4 paistab silma hea disaini, täiustatud Androidi ja teiste tehniliste näitajatega.

MEIZU ametlikuks maaletoojaks Baltimaades saab Kesk- ja Ida-Euroopa suurim mobiiltelefonide ja nende tarvikute müüja TCCM. Euroopa turule kohandatud mudel jõuab siin eeldatavasti müügile selle aasta lõpuks.

Uus MEIZU MX4 on kuudepikkuse teadus-ja arendustöö tulemusel valminud hea disaini ja jõudlusega nutitelefon. Meizu MX4 on 5,36-tollise ekraaniga ning seda mõõtu nutitelefoni kohta ebatavaliselt õhukese raamiga, seade kaalub vaid 147 grammi. Ekraani resolutsioon on 1920 x 1152 pikslit (418 ppi).

8-tuumaline protsessor on energiasäästlik ning tagab hea kiiruse Androidi jooksutades. Olemas on kiiret Wifi, 4G andmeside ja võimas neljatuumaline graafikakaart. 3100 mAh aku ja voolusäästlik protsessor suurendavad telefoni kasutusaega.

MX4 mudelil on 20,7 megapiksline Sony kaamera koos autofookusega. Uudne operatsioonisüsteem Flyme 4.0 põhineb Androidi versioonil 4.4.4, mida on oluliselt täiendatud eesmärgiga teha suure ekraaniga nutitelefoni kasutamine lihtsamaks ning pakkuda uusi lisafunktsioone. 

Meizu M4 tehnilised näitajad:

EKRAAN: 5.36-­‐tolline, 1920 x 1152 pikslit (418 ppi)
PROTSESSOR: MediaTek MT6595 2,2 GHz
PLATVORM: Android 4.4 baasil kohendatud Flyme OS 4.0
VÄLKMÄLU: 16/32/64 GB
RAM: 2 GB
VÕRGUD: GSM/GPRS/EDGE/WCDMA/HSPA+/4G LTE
SIM: Mikro SIM
KAAMERA: peamine 20,7 MP Sony IMX220 f/2.2 (4K video 30 k/s), eesmine
kaamera 2 MP Sony IMX208 f/2.0
AKU: 3100 mAh
SUURUS: 144x75,2x8,9 mm
KAAL: 147 g

Hinnasihiks on 250 eurot (32 GB mudeli puhul, saadaval peaks olema ka 16 GB ja 64 GB mudeleid), kui uskuda mujal müügiletulemise pakkumisi.

„Kaubamärgid nagu MEIZU ja Xiaomi on tõsisteks konkurentideks juhtivatele nutitelefonide tootjatele. Uued turule sisenejad, keda alles äsja peeti idufirmadeks, arenevad kiiresti ja kasvatavad  märkimisväärselt turuosa, eriti Hiinas,” ütles TCCM omanik Kamil Vacek. 

„Rõõmustav on, et uued kaubamärgid toodavad üha paremaid mudeleid ja pakuvad konkurentsi disaini, funktsioonide, uuenduste ja lõpuks ka hinna ja tugiteenustega. Antud tööstusharu muutub iga päevaga ja järgmise kahe aasta jooksul võib oodata muutusi turuosaliste seas ja nende turuosades. Meizu sisenemine ka Eesti turule on suurepärane uudis kõigile uusima tehnoloogia austajatele, kes otsivad kvaliteetseid nutitelefone. Usun, et meie turg on uuteks trendideks valmis ja konkurents soosib kliente üha enam,” lisas Rudīte Straupe, TTCM Balti regiooni juht, kes on uue kaubamärgi esindaja Baltimaades. 

MEIZU on üks esimesi Hiina nutitelefonide tootjaid, mida peetakse tõsiselt konkurentsivõimeliseks globaalsel tehnoloogiaturul. Tootja on teeninud poolehoiu, kuna MEIZU tugineb värskeimatele uuendustele ning on pakub oma tippmudeleid hea disaini, tipptasemel tehniliste näitajate ning soodsa hinnaga. Tootja kasutab enda operatsioonisüsteemi Flyme, mis põhineb Androidil, kuid erineb sellest oluliste täienduste poolest.

MEIZU asutati 2003. aastal Hiinas Zhuhais. Ettevõte alustas spetsialiseerumisega populaarsete MP3-mängijate tootmisele. 2008. aastal keskendus MEIZU täielikult nutitelefonide valmistamisele, pakkudes tooteid igapäevaseks kasutuseks. Ettevõttes on üle 2000 töötaja ning sel on enam kui 600 firmapoodi.

TCCM asutati aga 2007. aastal. Ettevõtte fookuses on mobiiltelefonide ja nende tarvikute müük Kesk- ja Ida-Euroopas. Firma teeb aktiivset koostööd enam kui 50 mobiilioperaatoriga, 120 Apple'i poega ja 150 jaemüüjaga kogu regioonis. TCCM meeskonda kuulub 15 riigis üle 100 inimese. Ettevõtte käive oli 2013. aastal 318 miljonit dollarit.

Nii seda telefoni toodetakse, korpus valmib CNC pinkidel ja muu sisu, nagu õhukestel telefonidel ikka robotpinkidel. Inimesel palju kätt külge panna ei tule.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.