fbpx Nokia tagasitulek? Androidiga tahvel N1 tuleb järgmisel aastal | AM.ee

Nokia tagasitulek? Androidiga tahvel N1 tuleb järgmisel aastal

Mis lahti, võivad paljud üllatunult küsida, kas Nokia tõuseb Microsofti käe all olles tuhast ja hakkab isepäiselt Androidi poole vaatama? Vastuoluline uudis Nokia N1 peatsest turuletulekust levib kulutulena, ostma kutsuv on ka seadme hind - 250 dollarit (200 eurot). Mis ainult meid natuke kurvastab, on seadme jaoks valitud sihtturud: alguses Hiina, hiljem Venemaa. Kas ja kui üldse see ka Euroopasse jõuab, pole teada.

N1 meenutab hiiglaslikku uut iPhone´i. Või tegelikult oma unibody korpusega on Nokia uus tahvel ka üsna iPad Mini moodi. Sarnasus Apple´i tahvliga on ilmne: kaamerad asuvad samades kohtades, isegi USB-pesa on USB Type C, mitte micro-USB ehk siis ka Nokia on kasutama hakanud kahtepidi pessa sobivad USB-pistikut. Võib öelda, et kohati on Nokia N1 lausa äravahetamiseni iPad Mini 3-ga sarnane, olles sellest natuke õhem (6,9 mm).

Uus Nokia tahvel on varustatud uusima Android 5.0 Lollipop operatsioonisüsteemiga, 64-bitise 2,4 GHz neljatuumalise Intel Atom Z3580 protsessoriga, 2 GB operatiivmälu ja 32 GB välkmäluga. MicroSD kaardi pesa ei tundu olevat. Samuti puudub mobiilne andmeside, tahvel on varustatud vaid WiFi-ühendusega (a/b/g/n/ac). Ekraani diagonaal on 7,9 tolli, piksleid 2048x1536 (4:3), taga 8-megapiksline ja ees 5-megapiksline kaamera. Aku on 5300 mAh.

Uue hea asjana on selle tahvliga väljas ka Nokia Z Launcher kasutajaliides: kirjuta ekraanile käsitsi rakenduse nime algus ja juba see käivitubki. Käsitsi ekraanile kirjutades saab ka otsida.

Esimesena jõuab Nokia N1 müügile Hiinas 1015. aasta esimeses kvartalis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.