Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Max 123 ja Võrguvara ühinemisest sündis OIXIO

Juulis vormistasid MAX 123 ja Võrguvara lõplikult aasta alguses juriidiliselt registrisse kantud ühinemise ning tegutsevad edaspidi suurima Eesti kapitalil põhineva IT-taristu ettevõttena OIXIO nime all. Tegemist on ainsa pikaajalise kogemusega IT-ettevõtete ühinemisega Eestis viimastel aastatel. 

OIXIO tegevjuhi Tauno Telviku sõnul näitavad turutrendid organisatsioonide eelistust valida IT-teenuste jaoks mitme koostööpartneri asemel üks laia teenusespektriga partner. Aasta eest alustatud ühinemisprotsessi põhjuseks oligi soov luua suurim eestimaine IT-taristu ettevõte just selliste äriklientide ja avaliku sektori asutuste teenindamiseks. Ühinenud ettevõtte tooteportfellide liitmise tulemusena on OIXIO valmis pakkuma terviklikke IT-lahendusi alates küberturbest ning võrgulahenduse ehitamisest töötajale kuni uue sülearvuti soetamiseni välja. "Enam ei pea ärid otsima eri IT-küsimuste lahendust eri pakkujatelt, vaid kõik mured saab lahendada ühes kohas," selgitas Telvik.

OIXIO suurimateks eelisteks peab Telvik kompetentset ja ligi 30-aastase kogemusega meeskonda, kes läheneb kliendi vajadusele süsteemiselt, turu vajadustele vastavaid teenuseid ja usaldusväärset partnerite võrgustikku.

Oixio
 
Telviku sõnul keskendub loodud ühisettevõtte strateegilise IT-partnerina organisatsioonide aina keerulisemaks muutuvate IT-taristu küsimuste lahendamisele. Organisatsioonide valduses olevad andmed on äärmiselt väärtuslikud, nende hulk ja vahetamise kiirus kasvab ning need asuvad väga paljudes eri kohtades. „Sellest tulenevalt kasvab ka risk küberünnakute ohvriks langeda või tööseisakute tõttu väärtuslikku aega ja raha kaotada. Siinkohal ei ole määrav organisatsiooni suurus või tegevusvaldkond – riskid on väga reaalsed kõigi jaoks,“ ütles Telvik.
 
Toimivad ja turvalised IT-lahendused peaksid olema Telviku sõnul ettevõttete jaoks olema n-ö hügieenifaktoriks. "Kevadkuud näitasid meile kõigile väga hästi, kui oluline on hästi korraldatud IT-taristu – see aitab vajadusel mugavalt tööd ümber korraldada, püsida konkurentsis ja tuleb ettevõttele igas mõttes majanduslikult kasuks. IT-taristu küsimusi ei tohiks ka juhtkonna tasandil tähelepanuta jätta," lisas ta.

OIXIO on nüüd suurim Eesti kapitalil põhinev IT-taristu ettevõte, kus töötab 50 inimest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.