Arvutimaailm FacebookisArvutimaailm Twitteris Arvutimaailm Youtube´isInstagram

Ekraanisuhe üle 100 protsendi: OPPO painutas ekraani ümber mobiiltelefoni serva

Kui Samsung tegi oma esimeste Edge-telefonidega ekraaniservad kumeraks, siis OPPO ei piirdu ainult sellega - nende uus nn Waterfall-ekraan kaardub nüüd üle telefoni külgede täielikult, kuni 90 kraadi. Kuhu järgmiseks? Ilmselt varsti rullitakse ekraan üldse ümber telefoni nii esi- kui tagaküljele.

Kui ekraan paindub üle kogu telefoni külje, siis tähendab see, et ekraanipinna suhe esikülge ületab juba 100 protsendi piiri, mis on muidugi hea turundusargument, kuid suurt nähtavat kasu sellistest servadest on raske välja mõelda. Ilmselt kaitseb OPPO tarkvaraliselt telefoni külgede juhusliku vajutamise eest, kui näiteks mõne rakenduse ikoon jääb küljel sõrme alla, samas võib äppidega luua just spetsiaalselt telefoni servadesse lisanupud (näiteks helivaljuse nupud), mida saab sõrmega mugavalt libistada. Äärtest ekraaniga kaetud korpusel ju enam küljenuppude jaoks kohta ei leidu. 

Vaata esimesest avaldatud videost, kuidas see ekraan välja nägema hakkab:

 
Kuna esiküljel pole näha ka ühtegi selfie-kaamerat, siis võib arvata, et uuel mudelil tuleb kasutusele ka juba aasta alguses reklaamitud ekraanisisene esikaamera, mis muutub nähtavaks alles siis, kui seda kasutama hakatakse.

Võimalik, et uus Waterfall-ekraan tuleb välja ka Vivo ja OnePlusi järgmiste mudelitega, mis on OPPO-ga seotud.

Sellist uut tüüpi paneeli on üliraske vahetada, kui see katki juhtub minema.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.