fbpx Nüüd alles läheb mudas müttamiseks! Olympus tegi erilise seikluskaamera | AM.ee

Nüüd alles läheb mudas müttamiseks! Olympus tegi erilise seikluskaamera

Kindlasti teame me Olympust, mis oli kümme aastat tagasi digikaamerate algusaegadel üks tuntumaid ja hinnatumaid nimesid. Olympus pole küll seikluskaamerate maailmas eriti teada, kuid nüüd tahab kaameratootja seda olukorda jõuliselt muuta kaameraga, millest võib ka n-ö tankiga üle sõita.

Olympus Stylus Tough TG-Tracker on üles ehitatud hoopis teistmoodi, kui tavalised seikluskaamerad, mis kõik püüavad kuidagi jäljendada GoPro kandilist kuju. Pigem sarnaneb see kaamera Garmin VIRBile, aga objektiiv asub küljel.

Objektiivi kohal asub lamp, mis heidab filmitavale valgust kas 30- või 60-luumenise heledusega. Vanakooli moodi on seade varustatud hulga nuppudega ning seega ei pea mõistatama, mida need paar nuppu teevad ja kuidas nendega menüüdes liikuda. Äratuntavad kaameranupud kiirendavad ja lihtsustavad seikluskaamera kasutamist.

Ekraan on küljel, kuid käib ka lahti - nii nagu kompaktsetel tavavideokaameratel. Kuid tavalistest kaameratest eristab veekindlat ja põrutuskindlat Stylus Tough TG-Trackerit veel see, et näitajad on üsna head isegi käsikaamera jaoks.

Olympus Stylus Tough TG-Tracker filmib kuni 4K kvaliteediga videot 30 kaadrit sekundis, teeb pilte 8-megapikslise 1/2,3-tollise CMOS sensoriga ja läbi 14 mm / F2.0 objektiivi. 204-kraadine vaatenurk jätab peaaegu et filmija kõrvad ka video peale. 

Sees on (üsna sarnaselt VIRB-ile) GPS, kompass, baromeeter ja kiirendusandur. Kuni 30 eetri sügavusel töötav veekindel kaamera seadistab filmimisel näitajad automaatselt allveevõtteks, kui tunneb ära, et on sattunud vette. Vastava äpiga saab oma videot vaadata ka kaardil ning sensorite salvestatud andmetega.

Hind Olympuse uuel ka roomikute all terveks jääval seikluskaameral on ligi 315 eurot. See on 4K kvaliteediga video kohta üsna hea hind. Müügile tuleb Olympus Stylus Tough TG-Tracker juunis USA-s, millalgi hiljem Euroopas.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.