Ei saa me läbi selfie´ta: Samsungi kaamera NX mini aitab iseennast pildistada

Selfie-põlvkond on kasvanud piisavalt suureks, et ka kaameratootjad ei saa enam selle pildistamisviisi funktsiooni oma kaamera valmisvõtete kettal ignoreerida. Samsung tõi välja uue, maailma kõige õhema vahetatavate objektiividega kaamera NX mini, mis kõlab nagu Mini Me ja mis teebki ühe funktsioonina iseäranis hästi pilte iseendast.

Nutikaamera NX mini on 20-megapikslise sensoriga ja heade ühendusvõimalustega. Isegi kaameratesse on juba roninud NFC, rääkimata WiFist, mis NX minil ka olemas on, et pildid lennult sotsiaalvõrku postitada.

Selfie-tugi tähendab seda, et LCD-ekraan on pööratav ettepoole ja ette saab panna lainurkobjektiivi, et ka lühikeste kätega pildistajad üleni kaadrisse mahuks (soovitavalt koos sõpradega).

NX mini on turu kõige õhem (22,5 mm) ja kergem (158 g)  vahetatavate objektiividega kaamera. See mahub peaaegu igasse taskusse või kotti, ent pakub siiski korralikke tulemusi, mis vastavad ka nõudlikuma fotograafi ootustele. Kaameral on tugev metallkorpus ja kunstnahka meenutav viimistlus. Saadaval on viis erinevat värvi (valge, roosa, mündiroheline, pruun ja must).

Mismoodi selfiet ja welfiet teha

Selvepilt (inglise keeles selfie) on leidnud püsiva koha kogu maailma sõnavaras. Jätke meelde ka teine moodne pildistamisviis, kui juba pole sellega kursis: „meiepilt” (inglise keeles wefie) on linnasõnastiku järgi foto, mis on tehtud samamoodi kui selvepilt, kuid millel on kaks või rohkem inimest. Mudelil NX mini võimalik teha ka meiepilte. Ülespööratav 75,2 mm (3,0-tolline) puuteekraan, mida saab 180 kraadi võrra pöörata, võimaldab kasutajal oma pildi täiuslikult kaadrisse saada samal ajal kaamera objektiivi vaadates. NX mini võimsad optilised näitajad annavad tulemuseks karged ja selged kvaliteetpildid ning tagavad, et fotodel jäädvustatud inimesed näevad alati välja nii head kui võimalik. Üliõhukese 9 mm lainurkobjektiiviga suudab NX mini teha grupivõtteid käsivarrepikkuse kauguselt.

Ennast pildistades võib olla keeruline korraga vajalikku poosi hoida ja katikunuppu vajutada, kuid NX mini uus pilgutusvõtte funktsioon (Wink shot) tagab hea võimaluse selvefoto või meiefoto tegemiseks. Pildistamiseks peab kasutaja lihtsalt võtte üles seadma ja kaamerale silma pilgutama. Pärast silmapilgutuse tuvastamist pildistab NX mini automaatselt kahe sekundi pärast, ilma ühtegi nuppu vajutamata.

Lühike säriaeg 1/16000 s paneb kiire liikumisega stseenid tarduma selgepiiriliselt.

Tag & Go, mobiilist pildiotsija

Nagu kõik Samsungi 2014. aasta nutikaamerad, on ka NX mini varustatud sisseehitatud WiFi ja NFC toega. Tänu sellele saab pilte sujuvalt jagada. Samsungi ainulaadne Tag & Go ühenduvus võimaldab siduda NX mini NFC-võimeliste seadmete, näiteks nutitelefonide või tahvelarvutitega lihtsalt kahte seadet omavahel kokku pannes. Pärast sidumist saavad kasutajad valida, mitu pilti seotud mobiilseadmetesse edastada ning juhtida kaamerat NX mini funktsiooni Remote View Finder Pro abil nutitelefoni kaudu. Kasutada saab kaamerat ka beebimonitorina. Müra tuvastamisel aktiveeritakse seotud nutitelefon vastava rakenduse kaudu ja vanemad saavad vaadata, kas on vaja lapse juurde minna.

Lisaks on kaamerasse NX mini sisse ehitatud erinevad salvestusvõimalused. Lihtsa salvestuslahendusena saab pilte otse kaamerast pilve üles laadida. Kasutaja saab laadida oma pildid kaamerast nii Dropboxi kui ka Flickrisse. Dropbox pakub uutele kasutajatele 2 GB tasuta salvestusruumi, mis on juurdepääsetav igast seadmest ning Flickri kasutajad saavad üles laadida kuni terabaidi jagu pilte.

Spetsiaalsed NX-M-objektiivid

Samsung on turule toonud kolm NX mini objektiivi (NX-M), mis on optimeeritud kasutamiseks NX mini korpusega:

Objektiiv NX-M 9 mm F3.5 ED on lainurkobjektiiv maastike ja autoportreede jaoks. Samuti pakub see objektiiv optimaalset nurka selvepiltide tegemiseks.

Objektiiv NX-M 9–27 mm F3.5-5.6 ED OIS on stiilse kujundusega mikrokompaktne suumobjektiiv ja piisavalt väike, et mugavalt taskusse või kotti mahtuda. Teeb pilte alates lainurgast kuni teleobjektiivini koos pildi optilise stabiliseerimisega.

Objektiiv NX-M 17 mm F1.8 OIS teha pilte bokeh' efektiga, mis paneb äärmiselt detailirikka motiivi ümbrusest eristuma.

Lisaks saavad NX mini omanikud koos seadmega kasutada viitteist NX-objektiivi, kui tarvitavad spetsiaalset NX-M paigaldusadapterit (ED-MA4NXM). Neid objektiive müüakse eraldi.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.