Xiaomi uus 200 W laadija saab telefoni täis 8 minutiga

Xiaomi postitas Twitterisse pildi ja Youtube´i video, millel annab teada oma uue 200 W hüperlaadija valmimisest. Korke see veel kodus läbi ei löö, sest on keskmisest veekeetjast endiselt pea suurusjärgu lahjema võimsusega, kuid üsna korralikult tarbib juba energiat küll, pumbates telefoni 4000 mAh aku energiast tulvile kaheksa minuti jooksul.

Olgu, ka kaheksa minutit võib kärsitule inimesele olla liiga pikk aeg, kui oled hommikul kodust välja minemas ning avastad eest tühja telefoni. Pole hullu, pool akust ehk 50% saab täis juba kolme minutiga. Sellest aga jätkub juba terveks päevaks.

Xiaomil on lettidele tulemas ka uus juhtmevaba 120 W laadija. Seegi on üsna efektne. 50% akust saab täis seitsme minutiga.

Ülikiirel laadimisel on aga kaks halba kõrvalmõju. Esiteks - sellistel võimsustel kipub eralduma palju soojust, mis tuleb tihkelt komponentidest tulvil telefoni korpusest eemale juhtida. Teine halb kõrvalmõju on aku eluea järsk lühenemine.

Pole teada, kuidas kiirlaadimine on täpsemalt mobiili sees lahendatud, aga üks võimalus, mida kasutatakse, on mitme väiksema aku laadimine paralleelselt. Kahe aku korraga laadimine topeltvõimsusega annab kohe poole lühema laadimisaja. 

Muidugi on vaja sellisele laadijale ka 200 W võimsusele vastupidavat kaablit. Uus saabuv USB standard peaks samuti selliseid võimsusi juba toetama.

Vaata ka videot, kus Xiaomi peatselt telefonidesse jõudvat hüperlaadimist näitab:

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.