fbpx Eesti digiretsept ja FoodDocs võitsid Jaapani innovatsioonikonkursi piirkondliku eelvooru | AM.ee

Eesti digiretsept ja FoodDocs võitsid Jaapani innovatsioonikonkursi piirkondliku eelvooru

Jaapani suurim digitaalse infrastruktuuri ettevõte NTT Data korraldas esmakordselt Tallinnas oma ülemaailmse innovatsioonikonkursi osavõistluse, mille võitsid tarkvarafirma Helmese esindatud digiretsepti projekt ning idufirma FoodDocs.

19 miljardi dollarilise aastakäibega NTT Data korraldas tänavu konkursi 16 riigis. Regionaalsete osavõistluste võitjad võtavad mõõtu 24. jaanuaril Tokyos toimuval 3000 osalejaga finaalis.

Eesti ühe suurima tarkvarafirma Helmese partneri Kristi Pooli sõnul on jaapanlased üritanud oma digiretsepti teha, kuid seni pole see õnnestunud. “Helmes arendas koos riigiga Eesti digiretsepti tehnilise lahenduse ning läheme seda jaapanlastele tutvustama,” rääkis Pool.

Kristi Pooli sõnul ootavad Tokyos finaliste ees Jaapani IT-sektori mõjukad esindajad ja konkursi üldvõitjale avanevad suured võimalused. “X-tee lahendused ja ühena näitena ka digiretsept on Eesti suur võimalus maailmas oma mõjuvõimu niiöelda pehme jõuga kehtestada,” ütles Pool.

Lisaks digiretseptile otsustasid jaapanlased Eestis toimunud regionaalsel osavõistlusel anda teise esikoha toitlustussektori paberimajandust lihtsustavale idufirmale FoodDocs ning kutsuda mõlemad Jaapanisse võistlema.

NTT Data 10. innovatsioonikonkurss otsib IT-lahendusi kaheksa valdkonna probleemide lahendamiseks. Regionaalsed osavõistlused toimusid Indias, USAs, Suurbritannias, Portugalis, Mehhikos, Itaalias, Saksamaal, Tšiilis, Brasiilias, Hiinas, Eestis, Iisraelis, Jaapanis ja Kanadas. 1978. aastal asutatud NTT Data Corporation on üks maailma suuremaid tarkvaraettevõtteid, millel on 118 000 töötajat.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.