fbpx Timelapse? Ei, Hyperlapse on uus trend seiklusvideos | AM.ee

Timelapse? Ei, Hyperlapse on uus trend seiklusvideos

Me teame kõik, kui tüütu on vaadata neid tundidepikkuseid reisivideosid, kui on üles filmitud mõni mäkketõus, marssimine matkarajal või seiklus ajaloolises vanalinnas. Kes viitsiks seda kõike algusest lõpuni vaadata? Meil on küll Timelapse, mis paneb kokku kiirendatud video kaadrite kaupa näiteks iga 10 sekundi või minuti tagant, aga sellist kiirendatud videot on jällegi väga halb jälgida, sest pilt hüpleb. Õnneks on mingi lahendus sellele kõigele tulemas.

Microsofti laborites prooviti Timelapse´i puuduste vastu midagi ette võtta. Tulemuseks on Hyperlapse - ülisujuv video, mis pannakse 3D-renderdusega kokku hüplevatest Timelapse-kaadritest.

Microsofti laboris välja töötatud videoalgoritm Hyperlapse skännib kogu materjali läbi, rekonstrueerib füüsilise-ruumilise teekonna, mida kasutaja läbib, teeb sellest 3D mudeli ja hakkab kaadreid selle järgi kadreerima ja paika sobitama, kõrvaldades kõikumise-hüplemise, perspektiivivead ja untsuläinud kaadrid. Tulemuseks on supersujuv video, mida tahad vaadata ka pikemalt kui mõni sekund. Ja see kõik ei aja pead valutama. Samas, nagu näidisvideost näha, tekivad uued huvitavad artefaktid, mis video täielikust ehtsusest väikese tüki ära võtavad (vaata näiteks mägironimise hyperlapse-lõike, kus maapind justkui vahepeal kummaliselt deformeerub).

Supersujuv 10x kiirusega Hyperlapse näeb tegelikkuses välja nagu videomäng. Microsoft plaanib Hyperlapse´i algoritmi panna Windows Phone´i rakendusse, nii et tulevikus saad oma Nokia Lumiaga eriti sujuvaid videokaadreid teha.

Kuidas see kõik töötab - sellest juba allolevas videos. Vaata lisa Hyperlapse´i lehelt.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.