fbpx 100 MP mobiilikaamerad juba tulevadki | AM.ee

100 MP mobiilikaamerad juba tulevadki

Nagu ennustasime selle aasta alguses, saavad mobiilide kiibid kuni 192-megapiksliste kaamerate toe ja sensorid ise mobiilikaamerates ületavad 100 megapiksli piiri. Nüüd ongi see aeg kohe käes. Ennustused täituvad - Xiaomi vihjas, et koostöös Samsungiga on nende järgmise uudistootega võimalik teha 12032 × 9024 piksliseid pilte ehk 108 MP.

Vahepeale jääb veel ka 64 MP kaamerasensori tagasihoidlik tulek. 

Tegemist on suurte hüpetega arengus, sest aastaid paigal seisnud pikslihulk alles saavutas 48 MP rekordi Sony sensoriga alles mullu, mis nüüd on tippmudelitel juba tavaliseks saanud. 108 MP on rohkem kui kaks korda enam ja 64 MP isegi parajalt hoogne edasiminek.

Megapikslid

On seda kõike meile vaja? Megapikslite rallit nägime me juba mõni aeg tagasi, kuid siis selgus, et olulisem on siiski optika ja nüüd ka tarkus kaamera taga, mis pikslitest pildi teeb. 

Ilmselt on veel vara öelda, kas 108 MP annab enam kui kaks korda pildi headuses juurde, seda aga saame ise näha juba lähemal ajal.

Seni aga võime lugeda Xiaomi slaididelt, et uute sensoritega saab välja trükkida mobiilipilte mitmemeetristeks plakatiteks, pikslite info grupeerimisega aga saab kätte "normaalse" suurusega pildi tunduvalt vähema müraga väga nõrkades valgusoludes (sest tarkvara viskab mürainfo mitme piksli pealt välja) ja muidugi on võimalik ka korraliku digisuumiga veel üsna ohtralt piksleid pildile jätta.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.