fbpx Approx - hiir metsast | AM.ee

Approx - hiir metsast

Approxi-nimelisest hiirest pole just palju kuulda olnud. See mobiilne hiir on aga üks odavamaid - traadita, 3000 FPS ja 1200 dpi eraldusvõimega tundub üsna kobe ja välimusele pole ka midagi ette heita. Mativõitu (sametine, isegi kummine) pind tundub lausa kalleimate Logitechide pinnakattega pisut sarnane. Kuid hiirendus on kestvussport ja seepärast ei saa ennatlikke järeldusi esimeste nädalate mulje põhjal teha. Samas - mobiilsele hiirele, mis maksab ca 10 eurot, ei maksa ka väga kõrgeid nõudmisi ka esitada.

Paberite järgi on Approx üks Hispaania firma. Siiski ütleb see lahti igasugusest tootmisest ja hiire küljes on selle tunnistusena tagasihoidlik tootja märk RPC - Hiina Rahvavabariik, kus töökad käed on seadme füüsiliselt kokku pannud. Samas on hispaanlased oma käe külge pannud tootedisainis ja see on täiesti korralik.

Hiire liikumistundlikkus on väga hea. Nuppudele vajutamise tundlikkus võiks natuke parem olla. Kus on aga väljalülitamisnupp? Hetk hiljem selgub, et seda pole ja see pole väga oluline, kui hiir laual lebab, sest teatud aja pärast lülitab hiir end ise välja. Väike klikk hiirenupul toob unest tagasi. Kui aga hiir kotis kaasa võtta, siis pole välistatud, et see seal ringi rappudes samal ajal ka agaralt akut tühjendab.

Arvuti USB-ga ühendamine käib nano receiveriga muretult ja hetkega. USB-st adapterit prooviks välja-sisse tõmmates ühendub hiir taas masinaga samuti probleemideta. Peale vasaku ja parema hiirenupu ning hammasrattakäiguga rulliku muid hoobasid juhtimiseks pole. Tegemist on mobiilse lihtsa kaasaskantava hiirega, päris igapäevakasutuseks on Approx Lite´i mudel ehk liiga kerge ja liiga pisike. Pisiksus annab tunda, kui nuppudele vajutada. Sõrmi tuleb parajalt kõverdada. Kaasa aga on pisemat parem võtta ja kitsastes tingimustes on hea kasutada ka.

Mustusekogujaks on põhja alla lahtine nano receiveri transpordipesa, kust, nagu paistab, pääseb mustus ka hiire sisemusse.

Optilist elementi toidab üsna ere punane valgusdiood. Läbipaistval puhtal klaaspinnal pole hiire liikumine kõige käbedam ja sujuvam, aga läikivatel poleeritud lauapindadel saab hästi hakkama. Seega kümne-eurose investeeringu eest on (vähemalt esimeste kasutusnädalatehinnangu põhjal) tegu täiesti hea hinna/kvaliteedi suhtega tootega. Kahe AAA patarei pealt toitega pole akude kestvust veel ka võimalik hinnata, aga kui midagi selgub, saab siia lisatud.

TEHNILISED ANDMED
Juhtmevaba hiir Approx Lite 2.4Ghz

Hind: 10,8 eurot (Mamear)
Ühendus arvutiga: nano USB vastuvõtja, 2,4 Ghz
Eraldusvõime: 1200 dpi
Kiirendus: 10 G
Kaadreid sekundis: 3000
Toide: 2 AAA patareid (kaasas)
Tööraadius USB vastuvõtjast: 6~10 m
Värvivalik: valge, must, hall, punane
Mõõtmed: 103 x 66 x 38 mm
Kaal: 57+-5 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.