Robootikavõistlusel Robotex Eesti võistleb 69 meeskonda - vaadata saab veebiülekannet

Robotex Eesti selleaastane online üritus toimub juba reedel, 4. juunil ning seekord on osalemas kokku 69 meeskonda. Neist 45 võistkonda võistlevad LEGO sumo alal ning LEGO joonejärgimisel võtavad mõõtu 24 meeskonda.

Võistkonnad on 15 koolist ja huviringist üle Eesti, enim osavõtjaid on Harjumaalt.

Robotex Eesti 2021 saab teoks tänu Robotexi USA partneritele RoboRave ja RoboSensei ning koostöös RoboMikuga ja Elisa Stage’iga Eestist.

LEGO sumo võistlus algab kell 10 ning joonejärgimine orienteeruvalt 11.30.

Ülekanne algab 4. juunil samuti kell 10 ning seda saab jälgida Elisa Stage platvormil või Robotexi Facebooki vahendusel. Võistluspäeva juhivad legendaarsed Robotexi päevajuhid Karl Pütsep ja Oskar Orglaan. Võistluste vaatamine on kõigile tasuta.

"USA ja Euroopa suurimate korraldajate koostöö tulemusena saame lõpuks pakkuda Eesti koolinoortele võimaluse võistelda. See on nelja tugeva organisatsiooni panus sellesse, et kooliaasta lõpus saavad meie kõige nutikamad noored ennast üle pika aja proovile panna. Elisa Stage’i kaudu on võimalik kõikidel ka oma kooli meeskondadele kaasa elada," kommenteeris Robotex Eesti toimumist veebis Robotexi tegevjuht Ave Laas.

Võistluspäeva juhitakse Robotexi stuudiost ning võistlejad liituvad veebi vahendusel igaüks neist kas oma kodust või koolist. Online võistlus tähendab seda, et iga võistleja on üles seadnud kas sumo või joonejärgimise võistlusväljaku vastavalt etteantud juhistele ja nõuetele ning on reaalajas 4. juunil valmis otseülekande vahendusel võistlema talle varasemalt ette määratud ajavahemikul.

Link, kus 4. juunil võistlust vaadata saab, on siin:
https://elisastage.ee/landing/bc/N6Z2lROmwH/Y1eWLV2AJXu

Robotex Eesti online võistluse partneriteks on RoboMiku, Elisa Stage, RoboRave (USA), TalTech, Eesti Lennuakadeemia, Digipurk ja Funtime Service.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.