fbpx Vaid 6% Eesti ettevõtetest blokeerib töötajate ligipääsu sotsiaalvõrkudele | AM.ee

Vaid 6% Eesti ettevõtetest blokeerib töötajate ligipääsu sotsiaalvõrkudele

Kaspersky tellitud uurimuse järgi ei blokeeri 81% Eesti ettevõtetest oma töötajatele mitte mingeid teenuseid ega veebisaite. Siiski on tööarvutis ainult 2% töötajaid täiskasvanutele mõeldud sisuga veebisaite külastanud ja 10% veebis oste teinud. Levinuimad riskantsed toimingud, mida vastanud töö ajal teevad, on oma e-posti kontrollimine (67%) ja suhtlusvõrkudesse postitamine (20%). Samal ajal blokeerib sotsiaalvõrke vaid 6% ettevõtetest.

Uurimus on osa ülemaailmse küberturbefirma Kaspersky välja töötatud kampaaniast „Digital Hangover“ („Digitaalne pohmelus“) eesmärgiga heita valgust probleemidele, mille võib esile kutsuda netikasutajate hoolimatus. Seda "pohmelust" võivad põhjustada liigne jagamine, paroolide leke, piraatlus ja töökohalt oma asjade ajamine.

„Töötajad on küberturbeahela kõige nõrgem lüli ja nende halvad harjumused Internetis seavad ohtu ettevõttega seotud võrgustikud ja konfidentsiaalsed andmed. Ettevõtte kõige tundlikumaid andmeid aitab kaitsta hea turvalahendus kõigi oma võrgustikuga seotud lõpp-punktide jaoks ning töötajate koolitamine ohtude äratundmiseks ja ennetamiseks“, ütleb Kaspersky Baltimaade peadirektor Andis Steinmanis.

28% Eestis vastanutest usub, et sotsiaalmeedia kasutamine töö ajal pole kahjulik, kuna töö juures veedetakse niigi palju aega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.