VIDEO: mida teha virtuaalreaalsuses? 3D värvida näiteks

Virtuaalreaalsuses võib niisama ringi vahtides kiiresti igav hakata. Võib trenni teha, millest me juba kirjutasime, võib mängida, võib Google Street View tänavavaateid vaadata. Kuid võib ka ise tehismaailma asuda ehitama, näiteks 3D pintslitega-pliiatsitega või värvirullidega "õhku" midagi luues. BrinxVR on loonud nii-öelda virtuaalreaalsuse Paint´i, millega igaüks võib pintslil ja fantaasial ruumis vabalt lennata lasta.

Kanadast pärit Brinx Software tõi jaanuaris välja virtuaalreaalsuse äpi MasterpieceVR, mis on esimene sedasorti 3D joonistamise, värvimise ja skulptuurivoolimise keskkond, mida saab kasutada virtuaalprillidega. MasterpieceVR sobib ka professionaalsetele kunstnikele ja inseneridele visandite ja kunstiteoste tegemiseks. Pärast on teosest olemas ka korralik 3D projektifail. Lisaks saab teha ka grupitööd ja joonistada üheskoos ühes ruumis, olles samal ajal erinevates kohtades kasvõi maailma teises otsas.

Joonistamine virtuaalreaalsuses.

Tarkvara on saadaval Steam platvormile piiratud aja jooksul tasuta, hiljem tuleb maksma hakata. Virtuaalprillidest toetavad joonistamist MasterpieceVR-iga HTC Vive ja Oculus Touch.

Kuidas see kõik täpsemalt käib, seda näitavad kõige paremini videod:

 

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.